הגורם המשמעותי להצלחת הפרויקט שלכם הוא מפקח בניה

יש כמה סוגים עיקריים של פרויקטים בבנייה המוכרים שבהם הם שיפוץ לבית או דירה ( הכוונה לשיפוץ גדול ומאסיבי), בניה פרטית של בית כגון וילה או קוטג', בנייה של בניין מגורים שבו יש הרבה דירות, או תוספת בניה למבנה קיים. בכל אחד מהמקרים הללו יש המון גורמים המעורבים בתהליך החל מהאדריכל המתכנן ועד למתקין האביזרים בסיום העבודות. על מנת שכל התהליך יתקיים בצורה נכונה, מסודרת וללא תקלות ובעיות חייבים לשלב מישהו שיקשר בין כל הגורמים, המישהו הזה הוא מפקח בניה. בזכות מפקח בנייה אנחנו יכולים להיות בטוחים כי הפרויקט שלנו מתנהל בידיים טובות, הזמנים מנוהלים נכון והחשוב מכל התקציב מתקיים על פי התכנון ללא חריגות, חשוב לציין כי חריגות בתקציב עלולות לגרום לפרויקט להיכשל.

תפקידי המפקח באתר הבנייה

כאמור למפקח בניה יש תחמי אחריות רבים שבזכותם אנחנו יכולים לחסוך מעצמנו אין ספור בעיות ותקלות בתהליך הבניה, החל מההתמודדות מול הקבלנים השונים, חיסכון בהוצאות ועמידה בזמנים. לפניכם חלק מתפקידי מפקח בניה:

אדריכל והיתכנות

כבר בשלב התכנון עם האדריכל בא לידי ביטוי תפקידו של מפקח בניה בכך שהוא בוחן את התוכניות ומשווה אותם ליכולת הביצוע בפועל, במילים אחרות ניתן לקרוא לזה - היתכנות, כלומר יישום התוכניות האדריכליות הלכה למעשה. היתרון של מפקח בניה הוא שיש לו יכולת לראות את התוכניות ואת דרכי הביצוע שלהן, לעיתים שרטוט של אדריכל שלכאורה על הנייר נראה טוב אינו ניתן ליישום בשטח, כלומר אין יכולת ביצוע.

התאמת תוכניות

המפקח אחראי שהתוכניות הסופיות מובאות לידי ביצוע על ידי הקבלנים השונים, ובודק שאכן התוכניות מתאימות לדרישות, לתנאי השטח ולמעשה בזכות המקצועיות של מפקח בניה התוכניות אכן יבוצעו כראוי וללא ליקויים.

חוזים

חתימת חוזים עם בעלי מקצוע הוא עניין מייגע, הרי אנחנו לא עורכי דין ואין לנו תמיד את הידע וההבנה לגבי מה שאותו קבלן רושם או מתחייב אליו. לכן מפקח בנייה משמש כמתווך לצורך ההבנה והחתימה על חוזים אלו

פיקוח

חומרי גלם

שם המשחק הוא כסף, ועל מנת שהקבלן ירוויח כמה שיותר הוא מנסה (לא תמיד, ולא כולם) לחסוח עלינו. הדבר בא לידי ביטוי בהרבה בחינות, החל מאיכות חומרי הגלם ועד ליקויים ממשיים כמו להשתמש בברזל 6 במקום ברזל 8 ביציקת הבטון. כל אלו ועוד ימנעו על ידי מפקח שיהיה בשטח ויוודא כי אכן תקבלו את מה שסוכם ותוכנן בתוכניות האדריכליות.

גמר והגשה

לבנות את הבית ולבנות אותו נכון זה חשוב, אך גם לסיים את הבנייה ולהגיש אותו עם גמר איכותי וראוי זה חשוב לא פחות, לכן מפקח בניה מלווה את הפרויקט שלכם עד הסוף, ממש עד הגשת המפתח תוך כדי שהוא מוודא שכל פרט בוצע על הצד הטוב ביותר ולשביעות רצונכם.

לבחור מפקח בניה

פיקוח וניהול בניה זה דבר שאין להקל בו ראש ולבחור מפקח בניה בפרט. הרגע של המפקח מגיע מעולם הבניה וההנדסה כאשר משולבים בהם יכולות ניהול וארגון. חשוב לדעת כי תהליך הפיקוח הינו ארוך ומלווה את כל הפרויקט מתחילתו ועד סופו והבחינה המקצועית של מפקח בניה שתאתר את הליקויים והתקלות בזמן ואפילו לפני שהן קורות על מנת למנוע אותם. לכן חשוב שתבחרו נכון, תבחרו מקצועי ואל תקלו ראש, רק כך תבטיחו את הצלחת הפרויקט.

 


המלצות - לא לפספס

מאגר פרויקטים חדשים ויד שנייה ברחבי הארץ באתר כאן בונים ישראל >>