עיצוב פנים עושה את ההבדל, בוודאות!
קטגוריה: עיצוב פנים

עיצוב פנים עושה את ההבדל, בוודאות!

עיצוב פנים לבית תמיד יוצר את ההבדל בין בית פרקטי לבית יפה, אולם לא תמיד הדברים חייבים להיות כך. אם בחרתם במעצב שיש לו יכולות ליצור הרמוניה בין עיצוב פנים יפה ויעיל הרי שתוכלו ליהנות מכל חלק ואזור בבית שלכם. חשוב להבין כי בית שמאורגן ומסודר נכון הוא זה שיגרום לכם ליהנות ממנו ולא רק האלמנטים שתשתמשו בהם לעיצוב. אולם יחד עם זאת טרנד מעניין בשנים האחרונות הוא שילוש ושימוש באקווריומים כחלק מעיצוב פנים של הבית.

adv1

הזהב השחור, נפט לקמין בהישג יד

מי מאיתנו שמחמם את הבית שלו על ידי קמין נפט יודע ומכיר את תקופת הביניים בין הקיץ לחורף, בזמן הזה הטמפרטורות יורדות קצת, לעיתים יורד גשם ואנחנו מתחילים לחפש נפט לקמין, החיפושים אינטינסיביים ממש כמו אחרי זהב. בלעדי אותו חומר גלם שחור בעל ריח שמאוד קשה לשכוח העולם שלנו היה נראה אחרת. הנפט הגולמי שנשאב ממעמקי האדמה עובר לא מעט תהליכי זיקוק וסינון עד שהוא מגיע לקמין שלנו ולכלי התחבורה השונים. יש לא מעט ספקי נפט ואנחנו מוצאים את עצמנו מתלבטים בין הספקים השונים כאשר עיקר ההתלבטות היא על פערי המחירים ללא הבנה אמיתית מה משמעות אותו פער. ננסה להבין עד כמה באמת חשוב להקפיד על נפט לקמיןו איכותי וכיצד יתכן מחיר לליטר נמוך יותר מהממוצע בשוק.

 

כמה מילים על נפט בכלל ועל נפט לקמין בפרט

עד לפני פחות מ 200 שנה חומר הגלם העיקרי לחימום לא היה נפט לקמין אלא היה שומן, לרוב שומן שבא מהים, אולם בזכות מדען אחד ויצר סקרנות התגלה הנפט כחומר בעירה איכותי, זמין בעל תכונות אופי טובות בהרבה מפחם או שומן לוויתנים. בתחילה הנפט היה נשאב מנהרות ומקורות מים נוספים אולם כיום כולם יודעים כי נפט בכלל ונפט לקמין שואבים ממעמקי האדמה ומי שיש לו באר נפט נחשב לעשיר. הנפט נגע בכל תחום החל מהסקה וחימום ועד לתרופות שונות נגד כאבים. כיום הנפט מתחלק ל 2 קבוצות שימוש עיקריות, הראשונה לטובת מפעלים ובתי חרושת ואילו הקבוצה השני ההיא במגזר הפרטי כגון נפט לקמין המשמש לחימום והסקה.

 

מגוון השימושים של נפט במגזר הפרטי והתעשייה

מבין השימושים השונים של הנפט ללא ספק במגזר הפרטי הוא נפט לקמין המשמש אותנו לחימום והסקה אולם הנפט נמצא במגוון שימושים נוספים:

שמנים - רוב השמנים הנמצאים בתעשיה הם מבוססי נפט, לרוב אלו יהיו שמנים לצורכי סיכה ושימון.

פלסטיק - העידן החדש שצורך אין ספור ציוד וכלים חד פעמיים העשויים מפלסטיק כולל גם הוא נפט שהוא מרכיב בסיסי בייצור הפלסטיק והניילון.

צבע - רוב הצבעים המשמשים אותנו בתעשייה ובבית מבוססי נפט.

תרופות  - ממש כמו בימים עברו תרופות המשמשות לחיטוי ושיכוך כאבים מכילות נפט.

הדברה - כמעט כל חומר הדברה מכיל את הזהב השחור - נפט.

חימום והסקה - ללא ספק השימוש העיקרי בנפט הוא לצורכי חימום והסקה, היתרון של נפט לקמין בא לידי ביטוי בכך שהנפט יכול לייצר חום רב יותר ביחס לחומרים אחרים ובכך הצריכה נמוכה יותר, כלומר בעד ליטר נפט אנחנו נקבל יותר זמן חימום בהשוואה לחומר הסקה אחר. אולם חשוב לציין כי עלות נפט לקמין גבוה והעולם חיפש פתרון שייתן מענה על הצורך בחימום אך בעלויות נמוכות יותר וכן נולדו תחליפי נפט שונים הנבדלים ביניהם באיכויות הבערה. אמנם הבסיס עדיין נפט אך לאחר הוצאת מרכיב אחד ממנו הוא הופך להיות חומר זול יותר ובעל איכות בערה גדולה יותר. לצערינו השוק מוצף בתחליפי נפט שלא בהכרח הם איכותיים ולכן חשוב לקנות נפט לקמין מחברה מוכרת, אמינה ואיכותית.