החורף נגמר וריהוט הגן צריך שיפוץ
קטגוריה: עיצוב גינות

החורף נגמר וריהוט הגן צריך שיפוץ

עיצוב גינות כולל בחובו לא רק את הצמחייה אלא גם את האלמנטים מסביב ובכלל זה את ריהוט הגן. אם מלכתחילה בחרנו בתכנון עיצוב גינות בריהוט גן ממתכת או אלומיניום הרי שבעזרת מטלית ומים נחזיר את הרהיטים למצב שמיש, לא בטוח עד כמה הם יראו טוב אך בהחלט יהיה ניתן להשתמש בהם. אולם אם עיצוב גינות כולל את הריהוט שעשוי מעץ אז סביר להניח כי נצטרך לחדש אותו, על מנת שיראה רענן ובעל חזות חדשה לגמרי.

adv1

בחירת כספות לא חייבת להיות משימה קשה - מדריך

הגיע יום החידוש של הביטוח והסוכן שלכם הודיע שאתם חייבים כספת לבית. אז אחרי שהבעתם את ההתנגדויות שלכם ואחרי שהוסבר כי כספות נדרשות בהתאם לערכי ביטוח הגעתם למסקנה שאין ברירה ואתם מתחילים במסע חיפוש אחר כספת שתתאים לכם הן מבחינת הדרישות של הביטוח והן מבחינת הצרכים שלכם ומה שאתם מגלים הוא שיש כל כך הרבה סוגים של כספות שמאוד מקשים עליכם בבחירה הנכונה והמתאימה עבורכם. ננסה כאן להסביר מה הן כספות ומה ההבדלים ביניהן. לאחר מיכן ננסה לעזור לכם בבחירת הכספת שמתאימה לכם ביותר מבחינת הצרכים שלכם.

 

אילו כספות קיימות?

בגדול ישנן כמה קטגוריות ראשיות של כספות מביניהן עליכם לבחור את מה שמתאים לכם. הקבוצה הראשונה היא כספות ביתיות משרדיות, לרוב אלו יהיו כספות בעלי משקל יחסית קל ומימדים קטנים, לכספות אלו ברוב המקרים יהיו מנגנון נעילה פשוט יחסית כלומר מנעול מפתח או קודן אלקטרוני. הכספות הביתיות מיועדות למנוע גישה אל התכולה שלהן שהיא במקרים רבים בעלת ערכים נמוכים, אולם לא אחת נדרשת הגנה מסיבית יותר מכיוון שיש ערכים גבוהים יותר, אז נדרשות כספות כבדות שיש להן תקן, התקן מאשר את עמידות הכספת בפני פריצה ומוכיחה כי אכן הגנב יאלץ להתעכב X זמן כפי שהתקן מציין. קבוצה נוספת של כספות אלו הכספות חסינות האש, בכספות אלו יש דפנות כפולות וביניהם יש חומר מעכב בעירה, אלו כספות שמיועדות להגן על ניירת ומסמכים מפני אש, חום ולחות. 3 הקבוצות האלו מכילות את הקטגוריות העיקריות של הכספות וביניהן יש עוד הרבה תת קבוצות. כעת מה שנות לנו הוא להגדיר את הרכים שלנו ועל פי הצרכים לבחור את הכספת המתאימה לנו ביותר. אלו קבוצות הכספות שקיימות:

  • כספות ביתיות / משרדיות - קבוצת כספות בעלות רמת מיגון בסיסית ומטה, ברוב המקרים אלו כספות להרתעה בלבד ולמניעת גישה מידית לתוכן.
  • כספות כבדות / בתקן - כספות בעלות ממדים גדולים יותר, חלקן עם תעודות המאשרות את רמת האבטחה (תקן)
  • כספות חסינות אש - הייעוד העיקי הוא לשמור על ניירת, קלסרים וכדומה. אלו כספות בעלות דפנות עבות שיש בהן חומרים מעקבי בעירה.
  • חדרי כספות / דלת כספת - חדר המכיל מספר כספות לדוגמה בנק או לחילופין דלת כספת המותקנת על פתח של חדר אטום ומבוטן, אלו יהיו חדרים מוגנים שמשמשים לאחסון דברים בעל ערכים גבוהים ביותר.

 

הגדרת הצרכים כבסיס לבחירת כספת

הבסיס לבחירת כספת היא הגדרת הצרכים שלנו, בראש ובראשנה יש את עניין הערכים הביטוחיים שמגדירים לנו את הצורך, אין הכוונה שאם יש לנו ערכים נמוכים אז כספת גדולה או חזקה יותר לא תתאים וגם להפך אם יש לנו תכשיט בעל ערך רב ונשים אותו בכספת פשוטה זה לא יהווה בעיה למעט העובדה שצריך יחס בין ערכים לחוזק הכספת. לכן הגדרת הערכים היא הדבר הראשון, לאחר מיכן נוכל לבחור את מנגנון הנעילה שיתאים לנו ביותר ואת הגודל הפיזי שיתאים לתוכן שאנו עתידים להכניס לתוך חלל הכספת. הגדרה נכונה תבטיח לכם כספת מתאימה,\ מומלץ שתתייעצו עם בעלי מקצוע על מנת שתבחרו את הכספות שמתאימות לכם ביותר.