קטגוריה: אדריכלות

אישורים לבניה קלה

אם בעבר כל עבודת בניה, לרבות עבודת בניה קלה שנעשתה מבלי לפגוע בחזית המבנה או לשנות משהו במבנה המקורי – היתה מצריכה פתיחה בהליכי קבלת היתר מסורבלים וארוכים, הרי שהיום הרשויות קיבלו החלטה להקל על האזרחים, ולאפשר להם לבצע "בניה מצומצמת" בדרך הרבה יותר פשוטה וגם הרבה יותר קלה אז אלו עבודות נכללות תחת הכותרת "בניה מצומצמת" ומה בכל זאת התהליך עכשיו? את כל התשובות תמצאו כאן.

adv1

מנורות לבית מעוצבות

מנורות הם שם רודף לגופי תאורה. לא אחת נוטים לטעות ולבלבל בין נורות למנורות. מנורות כאמור הם האביזר שלתוכו מתקינים את הנורה. ישנם אלפי סוגים של מנורות בשלל עיצובים וסגנונות, החומרים מהם עשויים המנורות מגוון עד מאוד וכוללים זכוכית, פלסטיק, נייר, קרטון ואפילו מנורות ללא גוף חיצוני אלא עיצוב ישיר של הנורות עצמן כגון נורות לד.

 

בחירת מנורות לבית מחייבת ידע והבנה

עיצוב הבית הינו דבר שמחייב ידע בפוזיציות של אלמנטים במרחב, יחד עם זאת לא בהכרח מעצב פנים מודע או מכיר את כל הדגשים הנוגעים לבחירת מנורות לבית. מנורות לבית כידוע מותאמות למגוון רחב מאוד של סגנונות ועיצובים ובמקביל גם ישנה הגבלה או יותר נכון לומר דגש על הספקי הנורות שמותר להשתמש בהם כל גוף תאורה. הסיבה להגבלות על הספקי נורות במנורות נובע בעמידות של החומר ממנו עשויה המנורה. כיום כאשר הנורות החסכוניות  מסוג CPL ונורות הלד נכנסו לשימוש אפשרויות הייצור של מנורות התרחב בצורה משמעותית לאין שיעור, גופי תאורה מנייר, ניילון ואפילו שימוש ישיר בנורות ללא מנורות. עידן הלד באופן מוחלט שינה את עולם התאורה בכלל ואת עיצוב הבית בפרט. על מנת לבחור את הנורות המתאימות ואת המנורות המתאימות כאמור יש צורך להבין את עולם התאורה, כל נורה פולטת אור בעוצמה שונה ובעוצמה שונה, הבחירה מתבססת על ייעוד החלל שבו רוצים להתקין את הנורה. על מנת להבין את חשיבות הבחירה הנכונה ניקח לדוגמה 3 חדרים: חדר שינה, מטבח ומוסך לתיקון רכבים, כל אחד מהחללים הללו מיועד לשימוש שונה, על כן בחירת האור תהיה שונה וגם המנורות יהיו עם עיצוב אחר ממקום למקום.

בחירה מעוצבת עם תכנון של חשמלאי

לרוב הדמיון של הלקוח מתמזג עם המעוף של המעצב, התוצאה הסופית היא דרישה שלא תמיד ניתן לתת עליה מענה, במיוחד בנושאי חשמל. אולם  אם מגדירים אפיון עבור הדרישה מבחינת כמות האור עוצמתו והייעוד הכללי של החלל ומשלבים חשמלאי בעת התכנון, סביר להניח כי התוצאה הסופית תכלול מנורה עם נורה שמפיקים הארה מושלמת ובהתאמה מלאה.