עיצוב גינות עם בריכת דגים
קטגוריה: עיצוב גינות

עיצוב גינות עם בריכת דגים

אחד הדברים היפים ביותר והמרגיעים ביותר הוא בריכת דגים אצלכם בגינה. עיצוב גינות שכולל בחובו בריכת דגים, ואין הכוונה לגיגית אלא לבריכת דגים מושקעת, רחבה מוארת ויפה. יחד עם זאת יש לקחת בחשבון כי בריכת דגים כחלק מעיצוב גינות הוא אלמנט שדורש תחזוקה וטיפוח. אם העבודה בוצעה כהלכה סביר להניח כי גם התחזוקה תהיה קלה יחסית. בסופו של יום עיצוב גינות שכולל בריכת דגים ישאיר את המבקרים והאורחים פעורים פה ויהוו מקור לשלווה ורוגע.

adv1

שיקום הדשא שלכם כחלק מעיצוב גינות

גינה מטופחת ושמש זורחת, חלום מופלא שלעיתים די מורכב ליישמו. אתם משקיעים בעיצוב גינות ימים ושעות רבות, לרוב גם כספים רבים על מנת להזמין גנן לעיצוב גינות אולם עונה מתחלפת ושוב הגינה הפכת לצהבהבה במקרה הטוב ויבשה וצחיחה במקרים גרועים יותר. הנפגע הראשון בכל גינה הוא מרבד הדשא. נכון, הדבר הראשון שעולה על דל שפתיכם הוא שיש דשא סינטטי אך גם סינטטי צריך תחזוקה וטיפול על מנת לשמר אותו לאורך זמן אחרת גם הוא יראה לא טוב. לכן אחד הדברים הבולטים בעיצוב גינות ואנו מתכוונים לגינות עם דשא חי ואמיתי, הוא איך לשקם את הדשא לאחר תקופת החורף או לאחר שהוא הוזנח.

 טיפול במדשאה והקשר לעיצוב גינות

השאלה הראשונה שאנו שואלים את עצמינו היא למה אנחנו צריכים עיצוב גינות?, עיצוב גינות אינו רק להראות עד כמה הדשא שלנו ירוק או כמה הפרחים שלנו צבעוניים, עיצוב גינות הינו הדרך הנכונה לנצל את שטח הגינה שלנו ביעילות. אם תכננו נכון הרי שיהיה מיקום מוגדר לכל דבר בגינה שנו, ובמיוחד אם יש לנו מדשאה הרי שהיא לרוב המקום המרכזי בו נארח או נשחק בו. על מנת לשמר את המדשאה שלנו עלינו לבצע פעולות שימור לפני תחילת החורף ומייד אחריו, אם נתמיד בפעולות שימור אלו נוכל ליהנות מעיצוב גינות מושלם. ראשית גיזום, הגיזום ככל שיהיה בתדירות תכופה ומתאימה לקצב הגידול של הדשא שלנו כך יהיה לנו דשא ירוק וחזק יותר, הזנחה של גיזום הדשא תביא למצב של יובש או ריקבון ולאחר הכיסוח נגלה כתמים צהובים במדשאה. הדבר הבא הוא הדישון לפני תחילת הגשמים וכחודש לאחריהם יש לדשן היטב את המדשאה, אוורור המדשאה לפני דישון הינו חשוב מאוד לשמירה על עיצוב גינות ויש לעשות זאת על ידי קלשון או מקלטרת.

נקודות יסוד לעיצוב גינות

עיצוב גינות צריך למעשה לשרת אותנו ולא להיפך, הכוונה היא שנוכל להנות מהגינה ללא מאמצים מיותרים, לדוגמה שתילה של עץ שגורם לשלכת משתנה ותקופתית יכול להבות גורם בעייתי, נשירת עלים, לאחריה נשירת פרחים ואלו יכולים להימשך גם לתקופה של חודש ויותר. חשוב להבין אילו עצים אתם שותלים על מנת להימנע מעבודות ניקיון מתמשכות.