קטגוריה: עיצוב גינות

שיקום הדשא שלכם כחלק מעיצוב גינות

גינה מטופחת ושמש זורחת, חלום מופלא שלעיתים די מורכב ליישמו. אתם משקיעים בעיצוב גינות ימים ושעות רבות, לרוב גם כספים רבים על מנת להזמין גנן לעיצוב גינות אולם עונה מתחלפת ושוב הגינה הפכת לצהבהבה במקרה הטוב ויבשה וצחיחה במקרים גרועים יותר. הנפגע הראשון בכל גינה הוא מרבד הדשא. נכון, הדבר הראשון שעולה על דל שפתיכם הוא שיש דשא סינטטי אך גם סינטטי צריך תחזוקה וטיפול על מנת לשמר אותו לאורך זמן אחרת גם הוא יראה לא טוב. לכן אחד הדברים הבולטים בעיצוב גינות ואנו מתכוונים לגינות עם דשא חי ואמיתי, הוא איך לשקם את הדשא לאחר תקופת החורף או לאחר שהוא הוזנח.

adv1

אירוח או אירוע בבית מחייב עיצוב גינות מתאים

הכוונה בכותרת לגבי עיצוב גינות מתאים אינה מתייחסת כמובן לאולם אירועים כזה או אחר אלא אלינו ביית, אם יש לנו גינה ואנו עומדים לארח הרי שעיצוב גינות שיותאם לכך ייתן לנו גם מענה מושלם וגם נוחות במהלך האירוח, והחשוב מכול הכי פחות נזקים שיתגלו ביום שאחרי. על כן חשוב לוודא את ההכנות שאתם עושים לפני שמגיעים האורחים ומה קורה אחרי שהם עוזבים.

 

תכנון ראשוני של עיצוב גינות

כמו כל דבר אחר גם עיצוב גינות מתחיל בתכנון, ננסה כאן להבין מה עלינו לעשות כאשר אנו מתכננים את הגינה שלנו הרבה לפני שאנו בכלל מארחים. במהלך עיצוב גינות חדש והכוונה היא בעת הקמת הגינה חשוב לציין בפני אותו אדריכל נוף או מעצב גינות את הייעוד של הגינה שלנו, כמה אנו מארחים בדרך כלל ואם בכלל אנחנו מאלו שמארחים. לאחר ההכנות והתכנונים עלינו להקים את הגינה עצמה תוך התחשבות בסרטוטים והסקיצות שהכנו. חשוב לשים דגש על מיקום הפרגולה, שולחנות האירוח, הכיסאות ואפילו המנגל, כל אלו צריכים ברוב המקרים להיות סובבים סביב מרכז הגינה, מומלץ עבור עיצוב גינות נכון להגדיר את הרחבה המרכזית שהיא זו שמשמשת לאירוח וממנה לצאת סביב כמו שלוחות של שירותים, לצורך העניין מטבח גינה יהיה יחסית קרוב למנגל ממש כמו שהפרגולה תהיה מוקפת באלמנטים שימושיים כגון כיסאות וכדומה.

עיצוב גינות טרם האירוח עצמו

ממש רגע או יום לפני האירוח מומלץ לנקוט בכמה אמצעי מניעה עבור עיצוב גינות על מנת שלא נספוג נזקים לגינה שלנו. ראשית חשוב לציין כי בשום אופן אסור להשקות את הגינה במיוחד אם אנו בעלי מדשאה בחצר, לאחר מיכן יש לגזום ולקצץ ענפים שוטים וסוררים על מנת למנוע את האפשרות של שבירתם על ידי האורחים, ענף שבור הינו נזק לעץ או לשיח, ענף גזום מאפשר לשיח להשתקם ולהתחזק. כיסוח הדשא יהיה כ 1 - 2 ס"מ מעל הגובה הרגיל. בתום האירוח חשוב לא להשקות יום נוסף ולאסוף את כל הלכלוך ושיירי המזון. לאחר מכך לחידוש עיצוב גינות נדרשת השקיה של כ 3 ימים ברציפות של כ 3 פעמים ביום על מנת לשקם את המדשאה כראוי.