קטגוריה: עיצוב גינות

עיצוב גינות מיוחדות בשילוב אלמנטים מעץ

אחד מחומרי הגלם הנפוצים ביותר והקלים ליישום ושימוש הוא העץ. השימוש בעץ לעיצוב פנים ועיצוב גינות תופס מיום ליום חלק נכבד יותר ויותר. העמידות יחד עם המראה הטבעי מאפשרים תכנון ועיצוב גינות כמעט בכל סגנון וגוון, החל מריהוט גן מעץ, פרגולות מעץ מלא או גושני, שבילי הליכה ודקים.

adv1

עיצוב גינות עם בריכת דגים

אחד הדברים היפים ביותר והמרגיעים ביותר הוא בריכת דגים אצלכם בגינה. עיצוב גינות שכולל בחובו בריכת דגים, ואין הכוונה לגיגית אלא לבריכת דגים מושקעת, רחבה מוארת ויפה. יחד עם זאת יש לקחת בחשבון כי בריכת דגים כחלק מעיצוב גינות הוא אלמנט שדורש תחזוקה וטיפוח. אם העבודה בוצעה כהלכה סביר להניח כי גם התחזוקה תהיה קלה יחסית. בסופו של יום עיצוב גינות שכולל בריכת דגים ישאיר את המבקרים והאורחים פעורים פה ויהוו מקור לשלווה ורוגע.

 

עיצוב גינות עם בריכה מתחיל בהכנת השטח מראש

הכנת השטח שיכלול עיצוב גינות עם בריכת דגים חייב להיות מתוכנן היטב. אם לא כן יתכן כי נמצא את עצמינו עם בריכה לא תקינה, הכוונה היא שתהיה לנו יותר מידי ירוקת, המים יתייבשו ויתאדו בקצב מהיר, דגים לא יגדלו ובטח שגם לא יצליחו לשרוד. ראשית דבר יש צורך בהכנת הקרקע ולשם כך נדרשת הכנה של תשתית, התשתית תכלול הזנה של מים ומערכת שתנקז אותם. בריכות דגים ונוי יוצרות ירוקת שאותה יש לפנות על ידי שטיפה או מערכת סינון. בכל מקרה התכנון צריך לכלול את הדרך בה המים המנוקזים מובלים החוצה מהגינה שלנו וזאת על מנת שלא יהיה לנו ריכוז של מים עכורים שעלולים ליצור ריקבון וריח רע. מומלץ להתקין מערכת סינון שכוללת פילטר, ומערכת UV הUV למעשה מפרק את הירוקת ומגבש אותה לחלקיקים קטנים ואילו הפילטר שואב אותם אליו. אחת לתקופה יש צורך לפנות את הלכלוך שהצטבר. לעומק הבריכה גם יש חשיבות רבה, אם הבריכה תהיה נמוכה מידי  סביר להניח כי יהיה בה יותר ירוקת, כך שיש צורך לתכנן בקפידה ובמקצועיות את בריכת הדגים על מנת שתהיה חלק מעיצוב גינות שלכם.

עיצוב גינות קל לתחזוקה

אין זה משנה עד כמה השקעתם בעיצוב גינות, עד כמה הקפדתם לבחור ולברור את הצמחים והפרחים שיתאימו בדיוק לעיצוב גינות שלכם, אם לא תכננתם נכון על מנת שתוכלו לטפל בצורה קלה בגינה שלכם סביר להניח כי ההזנחה לא תאחר לבוא, אותה בריכה תישאר לא מטופלת וסביר להניח כי דגים לא ישרדו. אם כן לסיכום בעניין עיצוב גינות עם בריכה התכנון הינו לפני הכול כדי שנוכל ליהנות לאורך זמן מעיצוב הגינה שלנו.