עיצוב גינות והכנתן לקראת הקיץ
קטגוריה: עיצוב גינות

עיצוב גינות והכנתן לקראת הקיץ

הקיץ בפתח ואיתו יש להתכונן ולהכין את עיצוב גינות. אחד הדברים הוא לתת את הדעת בכל הנוגע לדשא שלנו ולצמחייה בכלל. במידה ויש לנו דשא חי ולא סינטטי הרי שיש עלינו לבצע מספר פעולות טרם בא הקיץ על מנת שהצמחייה תצא מתרדמת החורף שלה.

adv1

מהי פרגולה מעוצבת

פרגולה

בעבר, פרגולות מעוצבות לא היו פופולריות כמו היום כיוון שעיצוב בהזמנה אישית של פרגולה לא היה משתלם כפי שהוא היום. ענף ההצללה התפתח מאוד בשנים האחרונות וחברות שונות מציעות לתכנן פרגולה בעיצוב ייחודי ואישי לכל לקוח או לקוחה. לבניית פרגולה המעוצבת באופן אישי ישנם יתרונות רבים אך לפני שפונים לחברה על מנת שתתכנן לכם אחת כזו, ישנם מספר קריטריונים שמומלץ לקחת בחשבון.

אם כבר מזמינים פתרון הצללה בימים של היום כדאי לדעת שישנן פרגולות שלאחר התקנתן יכולות להחזיק מעמד במשך שנים רבות ומצריכות מינימום של תחזוקה. לא כל החומרים מהם מעבדים ומייצרים פרגולות מצליחים להעניק את אותם היתרונות ולכן חשוב לרכוש מידע בסיסי. עניין התקציב הוא חלק בעל חשיבות רבה כאשר מתכננים לבנות פרגולה אין זה משנה אם לחצר, למרפסת או אפילו לשטח פרטי או ציבורי הזקוק לפתרון הצללה איכותי. פרגולות מתכננים מלוחות עץ שהם מאוד פופולריים ומעניקים מראה טבעי, פרגולות מברזל וגם, בשנים האחרונות נמצא שפרגולות אלומיניום מתקדמות בקצב ענק אל ראש הרשימה עקב מאפייניהן המוצלחים.

טיפים לבחירת פרגולה

כמו שהתחלתי לציין בשורות הקודמות, פרגולה מייצרים מחומרים שונים. המטרה היא לבחור את החומר הנכון ממנו הפרגולה תהיה מיוצרת. חומר איכותי המתאים ליישומי חוץ יהיה החומר המשתלם היותר לטווח הארוך. הנה כמה פרמטרים מומלצים טרם בחירת הפרגולה המתאימה:

  • עמידות: חומר עמיד הוא חומר המתאים ליישומי חוץ. חומר המותאם ליישומי חוץ הוא חומר שאינו מושפע מכלל תנאי האקלים הארץ ישראלי. חומר כזה לא יהיה מושפע ממים(לא יתנפח) וכתוצאה מכך לא יירקב, יחליד או ייצור קורוזיה לאורך זמן. בנוסף, חומר איכותי לא יושפע מקרני ה-UV החזקות של השמש וידהה לאורך זמן. בקצרה, חומר איכותי ישמור על איכותו כמו על המראה החיצוני שלו במשך שנים רבות.
  • אסתטיקה: אסתטיקה מתחלקת לכמה נושאים. ראשית, נדבר על האסתטיקה של החומר עצמו. ישנם חומרים המעניקים לפרגולה מראה יוקרתי, חדשני ומודרני. ישנם חומרים בעלי יכולות כיפוף גבוהות במיוחד מהן ניתן לייצר פרגולה בסגנון אישי המתחבר לסגנון הקיים של המבנה. זו אחת הסיבות שפרגולה מעוצבת הפכה פופולרית במיוחד. שנית, פרגולה מעוצבת תורמת למראה הכללי של השטח והופכת אותו מזמין כך תנצלו אות יותר מבעבר.
  • תחזוקה: כאשר תחשבו איזו פרגולה תזמינו, קחו בחשבון  את תחזוקתה. ישנם חומרים שאינם מצריכים יותר מתחזוקה חד שנתית עקב המאפיינים החזקים שלהם. פרגולות כאלו ניתן לנקות בקלות, הן לא מתקלקלות ואינן זקוקות להחלפת חלקים.

החומר הטוב ביותר

אז כמו שהבנו, פרגולות מייצרים מחומרים שונים. עץ הוא חומר המושפע ממים בדיוק כמו ברזל לכן מצפים אותם בחומרי הגנה. בסופו של דבר גם חומרי ההגנה זקוקים להחלפה ולכן מומלץ לבחור בפרגולה שעומדת בתנאי חוץ בפני עצמה ללא חומרי הגנה ושימור. פרגולות אלומיניום זוכות להצלחה כבירה בדיוק בשביל סיבה זו, הן נחשבות לפרגולות החזקות, העמידות והאסתטיות ביותר בענף ההצללה של השנים האחרונות. אל תתפשרו בהזמנת הפרגולה ותזכו לשבת תחתיה לאורך זמן.