עיצוב גינות ותכנונם
קטגוריה: עיצוב גינות

עיצוב גינות ותכנונם

גינה יפה לא מסתכמת רק בפרחים ועצי נוי. עיצוב גינות כולל גם את הריהוט שאנו משייכים אליו. הריהוט יכול לכלול שולחן וכיסאות, פרגולה, עמודי תאורה ואף אדניות ועציצים. עיצוב גינות מרוהטות יוצר סביבה טובה יותר למשתמשים, נוחות והנאה מושלמת. מעבר לבחירת הריהוט המתאים התכנון עצמו צריך להיעשות על ידי בעל מקצוע. עיצוב גינות לקוי ילווה אתכם זמן רב יגרום לעוגמת נפש.

adv1

פרגולה מאלומיניום, פתרון מושלם לחורף חם

פרגולה כידוע משמשת במקור ליצירת צל, ההצללה מאפשרת לנו להיות במקום שטוף שמש וליהנות מהצל שהפרגולה יוצרת. יש 3 סגנונות בנייה עיקריים של פרגולה, הנפוצה ביותר היא פרגולה מעץ, אחריה פרגולה מברזל והאחרונה היא פרגולה אלומיניום.

הקירוי מאפשר לנו לקחת אזור מסוים בחצר או במרפסת שלנו שבפועל לא היה בשימוש מלא ולנצל אותו גם בשעות השמש החמות או בימי הגשם בחורף (תלוי בסוג הפרגולה שבחרנו לבנות. ההבדלים בין הסגנונות השונים של הפרגולות באים לידי ביטוי בשרידות, עמידות והצורך בתחזוקה כאשר העץ הינו הצרכן הגדול ביותר שדורש טיפול תקופתי ותחזוקה, ולעומתו פרגולה אלומיניום אינה צריכה כלל תחזוקה או טיפול ולכן בשנים האחרונות היא הופכת להיות מועדפת יותר על פני האחרות.

שימושי פרגולה בחורף

כאמור הפרגולה בזכות הקירוי שלה יוצרת לנו הגנה מפני שמש וגשם אולם סוג החומר ממנו נבנה את מבנה הוא זה שישפיע על האופן בו נקרה את הגג. כאמור פרגולות מעץ הן הנפוצות ביותר ראשית מכיוון שיש להם זכות ראשונים, היתרון שלח העץ הוא המראה הטבעי שלו והמחיר הנמוך יחסית להקמה שלו. לעומת זאת לעץ יש חסרונות רבים כאשר הבולט שבהם הוא הצורך התמידי בטיפול ותחזוקה, קילוף צבע ישן, שיוף וצביעה מחדש הם מנת חלקם של בעלי הפרגולות מעץ, ואם לא יבוצע טיפול המבנה ייהרס וירקב עד מהרה. אבל יהיו כאלו שימהרו וישאלו מי צריך בכלל פרגולה בחורף?, ממילא יורד גשם וקר וכאן בדיוק באה התשובה לגבי היתרונות של פרגולה אלומיניום, היתרון הגדול שלה על פני כל הסוגים והסגנונות האחרים שאין לה בלאי, הכוונה היא ששינויי מזג אוויר או טמפרטורה אינם פוגעים ביציבות של הפרגולות ובנוסף ניתן להתקין עליהן קירוי משתנה שכולל שלבים שאותם ניתן להסיט לפי הצורך, סגירה או פתיחה ובכן להגדיל את היקף השימוש גם בזמן שיורד גשם.

שילוב מושלם של אלומיניום וגינה

לא מעט חוששים להתקין פרגולות אלומיניום מסיבה אחת פשוטה שהיא לא "משתלבת" בנוף של הגינה או החצר, רבים ממעצבי הגינות ומעצבי פנים דווקא יטענו ההיפך וזאת מהסיבה שניתן להמשיך את קו העיצוב של החלונות והויטרינות בבית החוצה אל הפרגולות, היתרון הגדול הוא שיוצרים מעבר הרמוני בין פנים הבית לחוץ שלו. בנוסף על כך יש לאלומיניום שיטת צביעה שמאפשרת יצירת טקסטורת עץ. שיטת צביעה זו מעבר להיותה יפה ומיוחדת היא גם שומרת על האלומיניום מפני פגיעה, התהליך כרוך בציפוי האלומיניום עם אבקת צבע ואז צריבתו בתנור גורמת להתכה שנותנת לאלומיניום יציבות וחוזק מרבי, כלומר אין מה שיתקלף. בסך הכללי כיום נוטים יותר ויותר להתקין פרגולה אלומיניום מסיבה אחת פשוטה והיא שהעלות הראשונית של ההתקנה מתגמדת ביחס להוצאות שיש על שימור ותחזוקת פרגולות עץ או ברזל. וגם השילוב מושלם עם יתר האלומיניום בבית.