קטגוריה: פרגולות

בניית פרגולה מאלומיניום, כדאי או לא?

בניית פרגולה בפועל אינה דבר מורכב אולם ההתלבטות והתכנון גוזלים זמן רב מאוד. יש כל כך הרבה סוגים של פרגולה וכל כך הרבה סגנונות ואפשרויות לבנות אותה שההתלבטות על בחירת החומר ממנה תהיה עשייה אורכת זמן לא קצר.

adv1

תחזוקת פרגולות לפני בא החורף

הפרגולות שלנו מאפשרות הנאה מושלמת מהחצר או המרפסת שלנו. יש פרגולות שנבנות למטרת הצללה ויש כאלו שיש להם ייעוד להגן מפני גשמים בנוסף, ההבדל בין השניים הוא הקירוי.

קירוי מלא שעשוי מלוחות פלסטיים, מתכתיים או רעפים ימנעו ממי הגשמים לחדור פנימה לתוך חלל הפרגולה ואילו פרגולות שמיועדות להצללה בלבד לרוב יהיו מקורות על ידי סרגלי עץ או פלסטיק על מנת לאפשר לאוויר לחדור ויחד עם זאת ליצור את ההצללה הנדרשת. אין זה משנה איזו פרגולה יש לנו ואיך היא מקורה כאשר מדובר בתחזוקה לחורף, ההבדל יבוא לידי ביטוי בכך שבפרגולה אטומה למים ניתן דגש נוסף על הקירוי ואטימותו.

בדיקה לפרגולה לפני החורף

החורפים שלנו אינם כמו בחול עם סופות וסערות אולם אם לא נוודא שהפרגולות שלנו יציבות אנו עלולים לגלות כי גם רוח יחסית קלה תעיף לנו את הגג. הבעיה עם גג שעף אינה התיקון שיידרש אחר כך אלא הנזק שעלול להיגרם למישהו אם החלק שעף יפגע בו. על כן יש צורך לבצע בדיקות תקופתיות לפרגולה ממש כמו שעושים לרכב. הבדיקות כוללות את בדיקת היציבות והחוזק לשלד כולו, בדיקת הצבע ובדיקת האיטום במידה וזו פרגולה מקורה. את הבדיקות לפרגולות מומלץ לבצע בעזרת בעל מקצוע מומחה שיש לו ניסיון ומקצועיות. אולם גם אתם בעצמכם יכולים לבצע בדיקה כללית על מנת לדעת אם בכלל יש צורך בבעל מקצוע. את בדיקת היציבות מומלץ לבצע על ידי ניסיון להזיז או לנדנד את עמודי התמיכה. בכל מקרה של ספק או חשש חייבים להזמין בעל מקצוע, כי בטוח שאינכם רוצים שיקרה נזק. חשוב לציין כי בדיקת היציבות היא החשובה ביותר והמשמעותית.

הצבע לא פחות חשוב, לפחות כמו האיטום

לפרגולות מעץ יש יתרונות וחסרונות, רבים מעדיפים פרגולות מעץ על פני ברזל או אלומיניום בשל העובדה שהעץ נותן את ההרגשה הכפרית. והוא מתמזג עם יתר הגינה שלנו אולם לעץ יש חיסרון והוא שצריך לתחזק אותו בצורה שוטפת, התחזוקה תשמור על העץ לאורך שנים רבות. כאשר מתחזקים פרגולות מעץ יש חשיבות רבה לצבע, אם יש פגיעה בצבע מים וגשמים עלולים לחדור לעץ, המים יגרמו לעץ להירקב ולהיהרס. בנוסף לנזקי המים עלולים חרקים ומזיקים לחדור לעץ ולגרום לו נזקים כמו תולעי עץ וכדומה. המשמעות של צבע תקין היא הגנה מפני מים ומזיקים. לכן כחלק מהתחזוקה השוטפת ובמיוחד לפני החורף חשוב מאוד לצבוע ולתקן נזקי צבע אם קיימים. בנוסף לצבע הקירוי שמגן עלינו ומאפשר לנו ליהנות מהפרגולות גם בחורף חייב בבדיקה גם כן. תהליך הבדיקה כוללת את איטום הלוחות וקיבועם. במידה והקירוי ניזוק או שאינו מקובע כראוי הגג יכול להינתק בעת רוח ולעוף ממקומו, כך גם לגבי האיטום מים יכולים לחדור פנימה. הבדיקה הינה פעולה יחסית פשוטה וצריך להקפיד לעשותה.