קטגוריה: עיצוב פנים

בטון- מחומר גלם לאמנות של ממש

אם בעבר בטון היה חומר המשמש בעיקר לעבודות בניה בסיסיות כמו ריצוף, יישור משטחים, בנייה של קירות, מבנים וכדומה, כיום לבטון יש הרבה יותר שימושים ובעזרתו יוצרים מגוון רחב של עבודות שימושיות ומרשימות כמו ריצוף בבטון צבעוני, בנייה של קירות עם טקסטורה מיוחדת, בניית רהיטי חוץ, פסלים ועוד מגוון עבודות אשר התוצאה הסופית שלהן הינה בגדר אומנות של ממש.

adv1

פרגולה מעץ, פרגולה אלומיניום ופרגולה מברזל מי היא מי ומה עדיף?

פרגולה היא אחד הדברים המשמעותיים יותר בתהליך התכנון והעיצוב של הגינה שלנו. לרוב אנו מקצים אזור מסוים שהוא האזור בו נארח או נשב בשעות הפנאי ועל מנת שנוכל ליהנות מאותו מקום לרוב אנו מתקינים קירוי או הצללה כלומר פרגולה. אותו קירוי יכול להיות מותקן בכמה אופנים כאשר הנפוצים ביותר הם קירוי לצורכי הצללה בלבד או קירוי מלא שמונע ממים לחדור פנימה וכך ניתן ליהנות מהפרגולה גם בימי החורף הרטובים.

 

מה הן סוגי הפרגולות הנפוצות?

כאמור יש 3 סוגים של פרגולות נפוצות, כלומר ניתן לבנות באופן כללי פרגולות ממגוון חומרי גלם אולם המוכרות ביותר הן אלו שבנויות מעץ, מאלומיניום ומברזל. כל אחת מהן יש לה את היתרונות והחסרונות שלה כאשר בפועל התוצאה הסופית היא אחת, יצירת צל ולעיתים הגנה ממי הגשמים. מכיוון שיש כמה סוגים של אפשרויות לבניית פרגולה ננסה לעמוד על ההבדלים העיקריים בין פרגולה אחת לשנייה.

פרגולות מעץ - אחת משיטות הבנייה הנפוצות ביותר, ניתן לשלב קורות עץ אורן, עץ גושני או אדני רכבת, למעשה יש לא מעט אפשרויות לסוגי עצים והתוצאה היא מושלמת ויחסית בעלות הנמוכה ביותר. שיטה זו נותנת לכם את המראה הכפרי המושלם, חומר הגלם - העץ משתלב היטב עם כל סגנון עיצוב של הגינה שלכם, יחד עם זאת בנייה בעץ מחייבת טיפול וטיפוח שאסור להזניח.

פרגולות ברזל - בדומה לעץ גם בניית פרגולה מברזל יכולה להיות מעוצבת לתפארת הברזל יחסית זול, חזק ויציב בעשרות מונים מעץ אולם גם כאן אתם חייבים לבצע טיפול תקופתי שבו יהיה עליכם לאתר חלודה. חלודה היא התוקף העיקרי של הברזל ואם גיליתם יהיה עליכם לטפל באופן מיידי אחרת הפרגולה יכולה תיהרס לגמרי.

פרגולה אלומיניום - אחד הפתרונות המוצלחים ביותר בשנים האחרונות, בניית פרגולה אלומיניום למעשה פתרה לחלוטין את הצורך בתחזוקה או בטיפולים תקופתיים, למעשה לאחר ההתקנה תשכחו כליל מטיפולים לעד.

אז מה לבחור ומי מתאימה יותר?

בסופו של יום הבחירה מוטלת אך ורק על כתפיכם אולם אתם חייבים לקחת בחשבון את כל המרכיבים, אם יש ביכולתכם לבצע תחזוקה שוטפת בממוצע אחת לעונה הרי שזו צריכה להיות בחירתכם אולם אם אתם רוצים מצד אחד שקט ומצד שני ליהנות מפרגולה מושלמת הרי שאלומיניום היא הבחירה הנכונה ביותר עבורכם. היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאפשרויות הובאו לפניכם. חשוב לציין כי האלומיניום מאפשר גם שילוב של קירוי משתנה כלומר ניתן לבצע הסטה של ההצללה על מנת לאפשר ליותר אור לחדור או למנוע מגשם להיכנס. את הקירוי המשתנה ניתן להתקין ב 2 אופנים אחד הוא המכאני כלומר על ידי פעולה ידנית הקירוי ישנה את הזווית שלו והדרך השניה היא בעזרת מנוע חשמלי, 2 השיטות טובות ונוחות כמובן שהפתרון החשמלי הינו בעלות גבוהה יותר.