עיצוב פנים והשאלה: מקלחת ואמבטיה יחד בחדר שינה כן או לא?
קטגוריה: עיצוב פנים

עיצוב פנים והשאלה: מקלחת ואמבטיה יחד בחדר שינה כן או לא?

בהתחלה כולנו מפנטזים, בחדר השינה הראשי שרובינו קוראים לו חדר הורים, צריך לכלול בעיצוב הפנים גם אמבטיה וגם מקלחת, וכמה שיותר גדול. אך בפועל וכיום הרבה יותר אין כך פני הדברים. עיצוב פנים של פעם כבר לא תופס כיום. בסקר שנעשה נמצא כי רק שליש מקרב הנשים ופחות מ עשרה אחוזים מהגברים רוצים עיצוב פנים שכולל אמבטיה בחדר השינה שלהם, רובם מעדיפים מקלחת רחבה עם מתיזים מעסים מכל עבר.

adv1

החורף כאן, חיזקתם את הפרגולות?

רוח סערה, גשם והרבה מים מאפיינים את החורף הסטנדרטי אולם בישראל החורף די מתעתע, לפעמים החורף שחון ולפעמים סוער וזועף. מצב זה יכול לתעתע ולגרום לנו לחשוב שהפרגולות שלנו עמידות לעד, ובכן לא כך הם פני הדברים.

חשוב מאוד לבצע בדיקת עמידות ויציבות לפני תחילת עונת החורף, רק כך תהיו בטוחים שלא תתעופף לכם הפרגולה לחצר של השכנים במקרה הטוב או תגרום לנזק חלילה במקרה הגרוע. על כן ראשית כל לפני תחילת עונת הגשמים ההמלצה הטובה ביותר היא להזמין בעל מקצוע על מנת שיבדוק ויבחן את יציבות הפרגולות.

מי בוחן את יציבות הפרגולות?

חשוב מאוד לציין כי לא כל אחד יכול לגשת לפרגולה ולומר אם היא יציבה או לא או אם היא עמידה ברוחות וסערות, היחיד שיש לו סמכות לעשות כן הוא בעל הסמכה שמקצועו הוא קונסטרוקטור או מהנדס בניין או אדריכל, רק אלו בעלי המקצועות שיש בסמכותם לחתום על אישורים ותוכניות שמעידות על פרגולות יציבות. אך לא די בכך יש צורך בבדיקה פיזית מידי שנה על מנת לוודא את יציבות ותקינות הפרגולה, החשיבות היא גדולה ביותר במיוחד בפרגולות מעץ. הסיבה היא פרגולות אלומיניום עמידות ויציבות יותר לאורך השנים, האלומיניום אינו נפגע משינויי מזג אוויר ואינו מאבד מיציבותו, לעומת זאת העץ הינו חומר גלם טבעי שרגיש לשינויי מזג אוויר, בקיץ כאשר חם הוא מתכווץ ואילו בחורץ כאשר לח ורטוב הוא מתפשט השינוי הזה של התרחבות והתכווצות גורם להיחלשות החיבורים. לכן טרם החורף שמגיע יש צורך לוודא את היציבות על מנת שלא תקרוס הפרגולה.

מעבר ליציבות יש בדיקות נוספות לפרגולות

מעבר לבדיקת היציבות שהיא החשובה ביותר יש צורך בבדיקות נוספות לפרגולות כגון בדיקת אטימות לירוי ובדיקת הצבע. ראשית הקירוי מטרתו להגן בפני הגשם בחורף ומאוד חשוב לבדוק שאין נזילות, יהיה לא נעים אם תוך כדי ישיבה בחורף תגלו שמטפטף לכם מלמעלה.. הדבר הנוסף הוא בדיקת הצבע, הצבע בפרגולות עץ הינו בעל מטרה חשובה מאוד, ראשית כמובן היופי, כאשר הצבע אחיד יש מראה מרשים יותר, בלכה שקופה מובלטים סיבי העץ והמראה הכפרי יוצר תחושה חמימה, אולם המטרה האמיתית של הצבע היא להגן על העץ, ההגנה היא נגש מזיקים וחרקים ונגד פגעי מזג אוויר, הצבע מסנן את קרני השמש ומונע ממי הגשמים לפגוע בעמודי התמיכה ואילו בנוגע למזיקים חרקים נמנעים מלחדור לעץ צבוע. כך שלפני בא החורף מאוד חשוב לבדוק ולחפש פגיעות בצבע העץ, ככל שתקפידו לתקן מפגעים אלו אתם מבטיחים לעצמכם שנים רבות וארוכות של הנאה מהפרגולות שלכם, יתרה מכן אם תקפידו באופן שיטתי ובזמנים קבועים לבצע טיפול העלויות יהיו נמוכות בהרבה, כמו בטיפולי רכב, אם מקפידים לטפל בזמן העלות היא בסיסית אולם אם מזניחים יתכן כי הנזק המצטבר יהיה רציני וכבד עד להרס מוחלט של הפרגולות.