מהו אדריכל פנים ומתי צריך אותו?
קטגוריה: עיצוב פנים

מהו אדריכל פנים ומתי צריך אותו?

עדיפות של אדריכל פנים בעת בניית בית חדש או שיפוץ בית קיים. אדריכל הוא מוסמך ובעל רישיון להכין תוכנית אדריכלית ולהגישה לביצוע. לעומת זאת מעצב פנים גבולות הגזרה שלו הן בתוך הבית או בסביבתו וגובלות בעיצוב בלבד, מעצב אינו אדריכל ואינו מורשה להכין תוכניות אדריכליות. אולם לא אחת המעצב בוחר לשנות קיר או להרוס אותו ומחובתו להתייעץ עם אדריכל על מנת למנע אסון או נזק למבנה.

adv1

בניית פרגולה מאלומיניום, כדאי או לא?

בניית פרגולה בפועל אינה דבר מורכב אולם ההתלבטות והתכנון גוזלים זמן רב מאוד. יש כל כך הרבה סוגים של פרגולה וכל כך הרבה סגנונות ואפשרויות לבנות אותה שההתלבטות על בחירת החומר ממנה תהיה עשייה אורכת זמן לא קצר.

לרוב הפרגולה יכולה להיות עשויה מעץ, אלומיניום או ברזל כאשר פרגולות עץ ופרגולות אלומיניום הן הנפוצות ביותר כיום. הבנייה בעץ ברוב המקרים נעשית בבתים פרטיים, חצרות וגינות ואילו פרגולה אלומיניום נוכל למצא יותר במרפסות, גגוני חניות, פרגולות תלויות ובכל מקום שבו יש בעיית משקל או מקום.

מה עדיף? פרגולה אלומיניום או מעץ?

אם כן השאלה הנשאלת היא מה עדיף להתקין, פרגולה מעץ או פרגולה אלומיניום. כל מקרה נבדק לגופו ולכן עדיף שההחלטה תתבצע על ידיכם בשיתוף עם בעל מקצוע מיומן. הסיבה היא שרק בעל מקצוע יוכל לאמוד את הצרכים ואת העומסים שנדרשים להתקנה, לדוגמה על קיר תומך שבנוי מבלוקים ושטח מקורה קטן תהיה עדיפות לפרגולה תלויה ולא לפרגולה מעץ גושני. בכל מקרה תמיד יש להתייעץ עם מומחה בעניין. דבר נוסף שקשור להחלטה על סוג החומר ממנו יבנה הקירוי הוא עד כמה אתם יכולים לטפל ולבצע תחזוקה שוטפת, לעץ יש את היתרונות האסטטיים שלו אך יחד עם זאת צריך לבצע עבודות שימור ותחזוקה לעומתו האלומיניום אינו צריך תחזוקה למעט בדיקת איטום פעם אחת בעונה. על כן ראשית חוכמה היא להחליט אם אתן ערוכים לתיקוני צבע, שיוף וחיטוי העץ כי אם לא אתם תמצאו את עצמכם מול מבנה שנראה רע מאוד עד מהרה. לשני סוגי הפרגולות יש גג, הגג יכול להיות מקורה באופן חלקי על מנת לאפשר לאוויר ואור לעבור דרך או שהוא יכול להיות אטום לגמרי ולמנוע מהגשם לחדור, חשוב לוודא כי הגג מותקן כראוי על מנת שלא יתעופף או יגרום לרעשים בגשם.

מי מוסמך לבניית פרגולה?

לאחר שהחלטתם איזה פרגולה מתאימה לכם יותר עץ או אלומיניום אתם צריכים בעל מקצוע שיתקין אותה ועל מנת לבחור בבעל מקצוע נכון חשוב לברר ולקבל המלצות עליו, ההמלצות לרוב צריכות להיות מבעלי פרגולות אחרים שאותו בעל מקצוע בנה להם. חשוב לברר ולשאול גם בעלי פרגולות ישנות יותר ולא רק חדשות כך תקבלו מידע לגבי השירות והאיכות של הפרגולה שנבנתה. כאשר אתם ניגשים לברר עליכם ראשית לבקש ממליצים הממליצים יתנו לכם את רוב המידע הדרוש אך יחד עם זאת אתם צריכים ללכת בעצמכם ולראות את טיב העבודה ולחוש בעצמכם עד כמה נראית לכם. מומלץ לגשת ולבדוק פרגולות שדומות לכאלו שאתם עומדים לבנות, אם אתם מתכננים פרגולה אלומיניום בדקו אלומיניום ואם אתם מתכננים עץ תבדקו עץ. שאלו לגבי התמיכה והשירות ועד כמה מורכב או מה נדרש על מנת לטפל בה. לאחר שגיבשתם דעה והגעתם להחלטה סופית לגבי עץ או אלומיניום צאו לדרך בצעו את ההתקנה ותהנו לשנים רבות מפרגולה מושלמת.