קטגוריה: עיצוב פנים

בטון- מחומר גלם לאמנות של ממש

אם בעבר בטון היה חומר המשמש בעיקר לעבודות בניה בסיסיות כמו ריצוף, יישור משטחים, בנייה של קירות, מבנים וכדומה, כיום לבטון יש הרבה יותר שימושים ובעזרתו יוצרים מגוון רחב של עבודות שימושיות ומרשימות כמו ריצוף בבטון צבעוני, בנייה של קירות עם טקסטורה מיוחדת, בניית רהיטי חוץ, פסלים ועוד מגוון עבודות אשר התוצאה הסופית שלהן הינה בגדר אומנות של ממש.

adv1

חורף מהנה עם פרגולה מאלומיניום

החורף הגיע ואיתו הגשמים, כמה נחמד לצאת לגינה וליהנות ממראה הגשם היורד, הריחות המשכרים של החורף ולשתות כוס תה צמחים שקטפתם ישירות מהגינה שלכם. התיאור הזה אינו רחוק כל כך מהמציאות, אם יש לכם פרגולה מאלומיניום תוכלו ליהנות באופן מלא מכל עונות השנה גם בקיץ וגם בחורף.

יתרונות פרגולה מאלומיניום

לפרגולה מאלומיניום יש יתרונות רבים מספור, ננסה לעמוד על כמה מהבולטים שביניהם.

1 - יופי וסגנון - פרגולה מאלומיניום ניתנת לעיצוב במגוון עצום של סגנונות ועיצובים ולבחור מתוך קשת רחבה של צבעים וגוונים. היתרון הגדול הוא שהצבע אינו דוהה או מתקלף ונשמר לשנים רבות וארוכות.

2 - זמן הקמה - להבדיל מעץ זמן ההקמה מהיר מאוד ואינו צורך הכנות מיוחדות. המשקל הקל של האלומיניום והחוזק הגדול מאפשרים הקמה של פרגולה מאלומיניום בגדלים גדולים מאוד ולקרות שטחים רחבים. ניתן לשלב בקירוי שלבים על מנת לשלוט בכמות ההצללה, כך מנותב האוויר החם שנאגר החוצה מגג הפרגולה.

3 - תחזוקה שוטפת - להבדיל מעץ שיש צורך לתחזק, לצבוע ולחטא, פרגולה מאלומיניום אינה צריכה תחזוקה כמעט בכלל למעט בדיקה תקופתית של האיטום בקירוי. גם המחיר בא לידי ביטוי בתחזוקה המועטה שיש.

פרגולה מאלומיניום מאפשרת שימושיות מלאה

כאשר אומרים שימושיות מלאה לפרגולה הכוונה היא שניתן לשבת תחת הפרגולה גם בקיץ וגם בחורף. אמנם בעץ הקירוי מאפשר זאת אולם תארו לכם את החום שמצטבר בקיץ כאשר ישנו קירוי מעל ואין דרך לפזר את החום. אולם כאשר בונים פרגולה מאלומיניום הקירוי ניתן להסטה ממש כמו תריס, וכך ניתן לווסת את כמות ההצללה ובימי גשם לסגור אותה לגמרי. כך ניתן ליצור שימושיות מלאה בכל עונות השנה. יש כמה אפשרויות לבניית פרגולות מאלומיניום כאשר הנפוצה ביותר היא עם הסטה ידנית שבעזרתה ניתן לשלוט ברמת ההצללה ובחורף לאטום לגמרי על מנת למנוע את כניסת מי הגשמים. אפשרות נוספת היא לבצע את ההסטה של השלבים בעזרת מנגנון חשמלי. אין הבדל בין סוגי הקירוי למעט נוחות יתר עם המנגנון החשמלי.