עיצוב גינות ותכנונם
קטגוריה: עיצוב גינות

עיצוב גינות ותכנונם

גינה יפה לא מסתכמת רק בפרחים ועצי נוי. עיצוב גינות כולל גם את הריהוט שאנו משייכים אליו. הריהוט יכול לכלול שולחן וכיסאות, פרגולה, עמודי תאורה ואף אדניות ועציצים. עיצוב גינות מרוהטות יוצר סביבה טובה יותר למשתמשים, נוחות והנאה מושלמת. מעבר לבחירת הריהוט המתאים התכנון עצמו צריך להיעשות על ידי בעל מקצוע. עיצוב גינות לקוי ילווה אתכם זמן רב יגרום לעוגמת נפש.

adv1

פרגולות מעץ בעיצובים מיוחדים

פרגולות מעץ תמיד משרה אווירה כפרית ונעימה בגינה שלנו. על אחת כמה וכמה כאשר אנו מעצבים את הפרגולות מעץ בעצמינו. אין הכוונה שתיקחו עכשיו משור או פטיש ותבנו בעצמכם אלא תתכננו ותעצבו מקום שבו יהיה לכם נוח לשבת, לנוח ולארח, ותזמינו בעל מקצוע שיהפוך את התכנון למציאות. חשוב לציין כי פרגולות מעץ להבדיל מאלומיניום מאוד גמישות מבחינת העיצוב שלהם, אלומיניום לרוב יהיה עשוי מפרופילים אחידים שמקשים על היצירתיות.

הקמת פרגולות מעץ

פרגולות מעץ ניתנות לתכנון ועיצוב כמעט בכל צורה וסגנון אולם הרבה לפני העיצוב ישנה חשיבות להקמת הפרגולה עצמה והכוונה היא לשלד שלה. שלד הפרגולות מעץ בנוי לרוב מעמודים שמקובעים בצורה יציבה, בין העמודים בחלק העליון יוצרים קשר על ידי קורת עץ נוספת שלמעשה מחברת את 2 העמודים למקשה אחת. האופן בו מקבעים את העמודים שונה בין פרגולה אחת לשנייה ותלוי בסוג הקרקע או הרצפה. לרוב מומלץ משטח בטון על מנת לתת יציבות מקסימאלית אולם לעיתים רגלי הפרגולה נעוצות באדמה ואז יש צורך לחפור בור ולצקת בטון מתחת ומסביב לרגלי הפרגולה. את הבור שתחפרו רצוי שיהיה רחב על מנת לספק שטח חתך רחב לבטון. כך תמנעו את שקיעתו. לאחר קיבוע העמודים הראשיים של רגלי הפרגולות מעץ יוצרים את הקשר לחלק האחורי של הפרגולה. ישנם מספר אפשרויות כאשר הנפוצה ביותר נובעת מכך שהפרגולות מעץ נושקות לקיר הבית ממש ביציאה לגינה, לכן מקבעים על אותו קיר קורה אחת ארוכה וממנה מקשרים לקורת החזית. בצורה זו מניחים מספר קורות בהתאם לגודל ומקבעים עם ברגים.

קירוי פרגולות מעץ

קירוי פרגולות מעץ מתאפשר על ידי מספר אלמנטים. השוני בסוג הקירוי תלוי בייעוד הפרגולה לקיץ או לקיץ וחורף יחד. אם הייעוד הוא לקיץ הרי שהקירוי יהיה על ידי רשת עץ או קני במבוק או כל סגנון שמאפשר מעבר אוויר ויוצר הצללה יחד עם זאת. אולם לעומת זאת אם הפרגולות מעץ מיועדות גם לחורף הרי שהקירוי יהיה אטום למעבר מי גשמים, יש יתרון נוסף בפרגולות מעץ מקורות בכך שמים לא מגיעים לעץ, כך השימור של הפרגולה יהיה ארוך יותר.