קטגוריה: עיצוב גינות

בחירת עיצוב גינות ועצים נשירים

עיצוב גינות מהווה למעשה את האופן שבו אנו עתידים להשתמש בגינה שלנון, אם בחרנו עיצוב גינות שמיועד יותר לאירוח סביר להניח כי נבנה בגינה פרגולה עם רחבה לאירוח, אם בחרנו עיצוב גינות ששם הדגש על פנאי, סביר להניח כי נמצא ריהוט גן מפנק שעשוי מעץ מלא ומפגין נוחות מירבית.

adv1

פרגולות לאירוח מושלם

עוד מימי קדם הסימן לאריסטוקרטים ולרמי מעלה ודרג היה ישיבה תחת עלי התאנה או הגן מוגנים מהשמש, ומסובים סביב פירות ומזון. כיום המונה אינה שונה בהרבה אולם את עצי התאנה והגפן החליפו פרגולות. הפרגולות משמשות להגנה ולהצללה בימי הקיץ ולמניעת מי גשמים בימי החורף. מגוון הסגנונות והעיצובים של פרגולות אינו מוגבל, גם החומרים לבניית הפרגולה מגוונים כגון עץ, עץ גושני, אדני רכבת, מתכת, עץ משולב מתכת, אלומיניום ומגוון שילובים כיד הדמיון.

פרגולות לקיץ ופרגולות לחורף

ארצנו התברכה בימי קיץ חמים ושמש יוקדת, המקום שבו אנו יושבים לנוח או מארחים בו הוא הגינה שלנו. עיצוב גינות מאפשר שילוב של בניית פרגולות שמשמשות להגנה בפני השמש, את הפרגולות בונים לרוב מעץ מסוגים שונים ולאחרונה גם פרגולות מאלומיניום תופסות תאוצה. היתרון של פרגולות מעץ הוא היציבות והעמידות שלהם לאורך שנים, כמובן שזה תלוי בטיפול שאנו נעשה מידי שנה לצורכי תחזוקה. פרגולות מהוות את מרכז האירוח בגינה שלנו, ניתן ליצור שלל עיצובים כאשר המרשימים ביותר הם אלו העשויים מאדני רכבת. העץ הדחוס והמחוספס לאחר עיבוד נכון ישרוד שנים רבות עם מינימום טיפולים. הקירוי נעשה לרוב על ידי שכבות של רשתות מעץ או פלסטיק (פי וי סי ) כך גם מקבלים הצללה וגם חודר אוויר. לימי החורף מומלץ לקרות את הגג עם לוחות פלסטיים כגון סנטף או פוליגל על מנת למנוע את חדירת מי הגשמים. כך נוכל להמשיך וליהנות מהפרגולה גם בימי החורף.

איזה מהפרגולות נבחר ומה מתאים לנו ביותר?

כאמור ישנם מגוון רחב של עיצובים אולם כאשר אנחנו שוקלים לבנות פרגולה עלינו לקחת בחשבון קודם כל את גודל השטח אותו אנו רוצים לקרות הרי שפרגולות מעץ גושני או אדני רכבת לא יראו טוב כאשר השטח שלנו קטן מידי ולהיפך כאשר השטח רחב וגדול לא נוכל להתקין פרגולה מלוחות מכיוון שהיחס בין הגודל לעובי העמודים לא יאפשר יציבות. תמיד קיים הפיתרון הקל של בניית פרגולה מאלומיניום, ההתאמה היא מלאה ומאפשרת שלל עיצובים, אפילו טקסטורת עץ. אין טיפול לפרגולות מאלומיניום והעמידות היא לאורך שנים רבות. לכן על מנת לבחור את המתאים ביותר יש להתייעץ עם מומחים בתחום על מנת שיתכננו את הפרגולה המתאימה ביותר עבורכם.