בחירת מעצב או מעצבת לעיצוב פנים
קטגוריה: אדריכלות

בחירת מעצב או מעצבת לעיצוב פנים

אתם עומדים לפני שיפוץ בבית והבנתם כבר כי ללא תכנון ועיצוב פנים השיפוץ עלול לרדת לטמיון, אז השלב הבא הוא בעצם לבחור מעצב או מעצבת לצורך תכנון ועיצוב פנים לבית. כאן מתחילות ההתלבטויות הרבות, חלקן נובעות מסגנון העיצוב של אותו מעצב או מעצבת, אך בעיקר ההתלבטות היא לגבי המקצועיות. המקצועית היא הדבר היחידי שניתן להטיל בו ספק. עיצוב יכול להיות לטעמנו או לא הסגנון והסטייל לרוב יהיו בהתאמה ליכולת העיצוב של בעל המקצוע אולם בכל הנוגע למקצועיות הטכנית מומלץ לרוב להסתמך על בעלי מקצוע ולא על המעצבת.

adv1

גם ביופי יתכן דופי - מזוזות מעוצבות

בתי מזוזות בין שהן בתי מעוצבות או שלא מהוות אלמנט מחייב בכל בית יהודי בשר הוא. לא משנה אם הבית ממוקם בישראל או בגולה חובת התקנת מזוזה היא חובת כל יהודי באשר הוא. מזוזות מעוצבות מהוות אלמנט בעל נוכחות במיוחד כאשר השימוש הוא בדלת הראשית בבית.

אולם גם לחדרי הבית הפנימיים ניתן וכדאי להתקין מזוזות מעוצבות. השאלה הנשאלת היא מה ועד כמה מזוזות מעוצבות באמת הכרחיות? וגם האם בהכרח מזוזות מעוצבות טובות יותר?.

למה מזוזות מעוצבות?

התקנת בית מזוזה מעוצבת נותנת מראה אסתטי ויפה לכניסה של הבית ולעתים גם בחדרים הפנימיים אולם למה באמת צריך להלל ולפאת את הבית כאשר העיקר הוא הקלף שמותקן בפנים ולא החיצוני שהוא בית המזוזה. אולם בדומה לתפילין מהודרות ולקלף מזוזה מהודר גם בעניין בתי מזוזות מעוצבות ככל שההידור גבוהה יותר זה מראה על אהבה יותר למצווה ולבורא עולם. כך גם לגבי בתי מזוזות מעוצבות שמיועדות חדרי הבית הפנימי. ההידור מצביע באופן ישיר על כך ששוכני הבית באמת ובתמים אוהבים לקיים את מצוות השם, אם היו אלו בתי מזוזות לא מעוצבות הרי שהכוונה כנראה היא לצאת ידי חובה. יש למזוזות מעוצבות יתרונות רבים מעבר להיותם בעלי נראות יפה, גם בעלי יתרונות נוספים. לדוגמה בית מזוזה מעוצב מאלומיניום יהיה עמיד בפני פגעי מזג אוויר וניתן להתקין אותו ללא חשש בדלת שחשופה לגשם, זאת עומת בתי מזוזות מעוצבות שעשויות עץ או זכוכיות אלו היו נפגעות די בקלות משמש יוקדת. כמובן שחשוב מאוד לפני רכישת מזוזות מעוצבות להגדיר בדיוק את המיקום של ההתקנה על מנת שהבחירה שלכם תתאים לתנאי השטח.

האם מזוזות מעוצבות טובות יותר?

לא אחת שוגים לחשוב כי אם המזוזה מעוצבת יותר ויפה יותר היא אמורה להיות גם טובה יותר אולם חשוב לדעת כי לא רק המחיר או היופי יעידו על איכות מכיוון שאם יש לכם מזוזות מעוצבות אך אין הן אטומות למים הרי שבגשם הראשון עלול להיגרם נזק כבד לקלף. כך גם לגבי בחירת הסוג הכון של החומר ממנו בית המזוזה עשוי, אם תבחרו מזוזה מזכוכית או פרספקס שקוף ותתקינו אותה במקום שחשוף לשמש ממש לא ישנה המחיר ששילמתם מכיוון שהשמש תגרום נזק לקלף שחשוף אליה. ההמלצה הטובה ביותר בעת בחירת מזוזות מעוצבות היא להגדיר בדיוק את המיקום בו אתם מתכננים לבצע את ההתקנה, חשב לבדוק אם באותו מקום יש שמש או לחילופים האם המשקוף חשוף לגשם וכדומה. לאחר מכן מומלץ להתייעץ עם מוכר המזוזות על מנת שהבחירה שלכם תהיה נכונה ואיכותית. לעומת זאת בחירת מזוזות מעוצבות לחדרים הפנימיים בבית אינה מחיבת בדיקות כאלו ודי בבחירת בתים יפים ומעוצבים שיתאימו לסגנון הכללי של עיצוב הפנים בבית.