עיצוב גינות והכנתן לקראת הקיץ
קטגוריה: עיצוב גינות

עיצוב גינות והכנתן לקראת הקיץ

הקיץ בפתח ואיתו יש להתכונן ולהכין את עיצוב גינות. אחד הדברים הוא לתת את הדעת בכל הנוגע לדשא שלנו ולצמחייה בכלל. במידה ויש לנו דשא חי ולא סינטטי הרי שיש עלינו לבצע מספר פעולות טרם בא הקיץ על מנת שהצמחייה תצא מתרדמת החורף שלה.

adv1

אדריכל מקצועי לא בהכרח טוב לכם

כמעט כל אחד יגיד לכם שתהליך בנייה או שיפוץ מחייב אתכם אדריכל, אמנם אלו דברים נכונים אולם עליכם לקחת בחשבון כי גם אם יש לכם המלצות על אדריכל מעולה שמקצועיותו היא שם דבר, לא בהכרח הוא טוב לכם ואינני מתכוון מבחינת המחירים. לא כל אדריכל מקצועי יכול לתת לכם מענה על הצורך שלכם האישי לתכנון ובניית הבית. הכוונה היא שלעיתים המקצועיות של האדריכל יכולה להיות מכשול.

 

בחירת אדריכל על פי רגש

אדריכל הינו אדם שיש לו הכשרה ורישיון לעסוק בענף התכנון והבנייה. הוא גם חייב לעמוד בסטנדרטים של הרשות המחוקקת. אולם אדריכלים יש לא מעט, חלקם טובים יותר וחלקם טובים הרבה יותר, הבחירה שלכם באדריכל לרוב צריכה להתחיל מהסגנון בו הוא עובד אך בעיקר לפי הרגש. הסיבה לכך היא שאדריכל עתיד להיות חלק מחייכם לתקופה ארוכה מאוד, לעיתים מספר שנים ואם אין לכם קשר אישי טוב או שלא נוצר ביניכם "קליק" עדיף שתבחרו בבעל מקצוע אחר. הקשר הטוב שצריך להיות יוצר הצלחה בהמון תחומים כאשר הראשון שבהם הוא כמובן ההבנה ההדדית של הצרכים שלכם ותרגומם בתוכניות לבנייה, אם אין לכם שפה משותפת סביר להניח כי יגיע כישלון חרוץ בכל הנוגע למה שאתם רוצים ולמה שקורה בפועל.

איך יודעים שאדריכל מתאים לנו

שאלת השאלות היא בחירת בעל מקצוע שתוכלו גם ליצור איתו קשר בינאישי טוב וגם שיספק לכם את הסחורה, על מנת לעשות כן עליכם בראש ובראשונה לחפש ולקבל המלצות על מספר אדריכלים. לאחר מכן מן הראוי שתלכו ותבחנו מבנים אותם הוא תכנון, חלק זה הוא קריטי מבחינת הבחירה מכיוון שיכול להיות אדריכל מעולה עם המלצות מצוינות אך בפועל סגנון העבודה שלו אינו תואם את טעמכם ואז כל עניין התכנון מיותר לחלוטין. לאחר שבחרתם סגנון שמתאים לכם מומלץ ליזום פגישת היכרות, תבהירו בראש ובראשונה כי הפגישה היא לצורכי היכרות בלבד. לאחר מיכן תבחנו איך הקשר ביניכם נוצר, עד כמה נעים לכם עם אותו אדריכל. משם הדרך די קצרה לסגירת העסקה, בקשו ממליצים כאלו שעבדו איתו בעבר וכאלו בהווה, הסיבה היא שאלו מהעבר ילמדו אתכם על השירות שהם קיבלו במידה והיה צורך אחרי תום העבודות.