עיצוב פנים עושה את ההבדל, בוודאות!
קטגוריה: עיצוב פנים

עיצוב פנים עושה את ההבדל, בוודאות!

עיצוב פנים לבית תמיד יוצר את ההבדל בין בית פרקטי לבית יפה, אולם לא תמיד הדברים חייבים להיות כך. אם בחרתם במעצב שיש לו יכולות ליצור הרמוניה בין עיצוב פנים יפה ויעיל הרי שתוכלו ליהנות מכל חלק ואזור בבית שלכם. חשוב להבין כי בית שמאורגן ומסודר נכון הוא זה שיגרום לכם ליהנות ממנו ולא רק האלמנטים שתשתמשו בהם לעיצוב. אולם יחד עם זאת טרנד מעניין בשנים האחרונות הוא שילוש ושימוש באקווריומים כחלק מעיצוב פנים של הבית.

adv1

10 הסיבות למה לבחור במקצוע לחיים, אדריכל

ישנם לא מעט מקצועות ומשלוחי יד אולם המקצוע שהכי מפרגן וגורם לסיפוק עצמי רב מאוד הוא מקצוע האדריכלות. אדריכל בא במגע עם אין ספור אנשים, חלקם בעלי מקצוע, חלקם לקוחות ואחרים הם קולגות לעבודה. היתרון הזה של עבודה מול אנשים כבר אומר הרבה על אופיו של אדריכל.

 

הסיבות להיות אדריכל, לדעתי

1 - דרך חיים - ראשית ההבנה נתפסת היא שמקצוע האדריכלות אינו כמו כל מקצוע אחר הוא למעשה דרך חיים, כל טיול או כל מבנה שמתבוננים בו מתחילים לתאר ולדמיין את הארכיטקטורה, העיצוב והאופן בו תוכנן והוקם המבנה. אבל אדריכל לא רואה רק בניינים בכל מקום למעשה בכל מקום ובכל שביל הוא רואה תוכניות ותכנונים.

2 - כבוד מקצועי ולמקצוע - גם אם ממש לא מבינים מה מתרחש כאשר אני מתכנן תוכנית לבית או בניין וגם אם השפה בה אני משתמש לא תמיד מובנת למאזינים, עדיין האדריכל נתפס כבעל אחריות, בעת אתיקה מקצועית גבוהה ובעל אחריות מלאה. אדריכל אינו מונע על ידי כספים, גמול כספי אינו תורם או גורע מהיכולות להבדיל ממקצועות אחרים. זו גם הסיבה שרוב תפקידי האופי בסרטים הם של אדריכלים.

3 - מקצוע בהתפתחות תמידית - התקדמות והתפתחות הטכנולוגיה גוררת אחריה גם את ההתקדמות בסגנונות, בחומרי בנייה ובטכנולוגיות רבות נוספות. אין הרבה מקצועות בעולם שקצב ההתפתחות דומה לזה של האדריכל.

4 - ביטוי עצמי וחופש אומנותי - לדעתי המקצוע היחידי, מקצוע האדריכל מאפשר חופש ביטוי לאומנות. כל רעיון וכל דמיון מתורגמים הלכה למעשה בזכות המקצוע שלנו. החותם שנותר לאחר פרויקט מוצלח עולה על כל תגמול. לרוד לא תשמעו מאדריכל מקצועי משפט כמו: " אני אדריכל מקצועי ולכן מגיע לי יותר כסף...".

5 - הבוס של עצמכם - איזה כיף להיות זה שעובד, זה שמתכנן וזה שמבקר, בשל הקוד האתי הגבוהה של האדריכלים, הביקורת העצמית הגבוהה יוצרת מצב בו רק שלמות מתקבלת. כאשר אדריכל שלם עם הפרויקט שביצע סביר להניח כי גם התוצאה בפני הכלל תהיה מצוינת.

6 - תוצאות מוחשיות - מי שבנה בית אי פעם יבין את מה שאני חושב לגבי ההפיכה של תוכנית למבנה גמור. ההתרגשות בצפייה בתוכניות וסקיצות שמתעוררות לחיים והופכות למשהו מוחשי אינה ניתנת לתיאור, תוסיפו על זה את מה שכתבתי בסעיף 4 ותבינו למה אני מתכוון.

7 - השפעה ישירה - אדריכל למעשה מתרגם את הרעיון של הלקוח לתוכנית שממנה בונים בניין, ההשפעה היא באופן ישיר על חיי בני האדם שישתמשו במבנה שלנו. אם נתכננן בצורה לקויה או לחילופין בצורה מושלמת ההשפעה היא ישירה על המשתמשים.

8 - ייחודיות -  תכנון ובניית מבנה למעשה אינה יכולה להיות דומה כאשר 2 אדריכלים מתכננים. למעשה ישנו אותו סט של פרמטרים לכל אדריכל אולם כל אחד יבוא עם תכנון או רעיון שונה, כאן בא לידי ביטוי הייחודיות של כל פרויקט שמתבצע.

9 - קריירה ארוכת חיים - כל עוד אתם חיים או כל עוד אתם רוצים תמיד תהיו אדריכלים, זוכרים את סעיף 1?. המיומנות הנרכשת מכל מבנה ומכל תוכנית אינה יודעת שובע. תמיד תשתפרו ותהיו יותר טובים. לכן למעשה אף פעם "לא יגמר לכם הסוס...".

10 - גולת הכותרת, אי קביעות ואין סוף אפשרויות - המגוון המדהים של האפשרויות הגלומות במקצוע האדריכל. התנודתיות בסגנונות והשינויים שמתרחשים עם הזמן תמיד מניעים אתכם כאדריכלים לאפשרויות נוספות ומגוונות, יום אחד אתם מתכננים בניין עסקים עצום וביום אחר בית מגורים פרטי, כל מה שתרצו תוכלו להיות. וזה מה שמיוחד בלהיות אדריכל!

המגזין עיצוב ישראל בחר - אדריכל ומעצב הפנים של השנה