קטגוריה: פרגולות

פרגולות עץ בסגנון מודרני

בניית פרגולות עץ תמיד יוצרות אצלנו בתודעה את המחשבה של צימר או כפר, אכן זו מטרתה של הפרגולה מעץ. אך יחד עם זאת ניתן ליצור מראה מודרני וחדיש גם אם אנו בוחרים לבנות פרגולות עץ. חשוב נדגיש כי היתרון של העץ על פני חומרי גלם אחרים הוא בעלויות שלו, העץ לרוב יהיה זול יותר מאלומיניום או ברזל.

adv1

בחירת מעצב או מעצבת לעיצוב פנים

אתם עומדים לפני שיפוץ בבית והבנתם כבר כי ללא תכנון ועיצוב פנים השיפוץ עלול לרדת לטמיון, אז השלב הבא הוא בעצם לבחור מעצב או מעצבת לצורך תכנון ועיצוב פנים לבית. כאן מתחילות ההתלבטויות הרבות, חלקן נובעות מסגנון העיצוב של אותו מעצב או מעצבת, אך בעיקר ההתלבטות היא לגבי המקצועיות. המקצועית היא הדבר היחידי שניתן להטיל בו ספק. עיצוב יכול להיות לטעמנו או לא הסגנון והסטייל לרוב יהיו בהתאמה ליכולת העיצוב של בעל המקצוע אולם בכל הנוגע למקצועיות הטכנית מומלץ לרוב להסתמך על בעלי מקצוע ולא על המעצבת.

 עיצוב פנים ואנשי מקצוע

תהליך של עיצוב פנים כולל בחובו אלמנטים רבים וביניהם הוא התיאום בין בעלי מקצוע שונים. חלק נכבד מתכנון השיפוץ הוא בעצם תכנון זמני הביצוע. לא אחת קורה כי אנו מתייעצים עם האחראית על עיצוב פנים גם בנוגע לזמני העבודה. חשוב לציין כי עיצוב פנים הוא מקצוע שאינסטלאטור לרוב אינו בקי בו, כך גם להיפך אינסטלציה לא נמנית על המעלות של מעצב או מעצבת פנים, ואם התייעצנו לגבי עיצוב פנים וזמני ביצוע יתכן מאוד כי נקבל תמונה שגויה של מערך הזמנים. ההמלצה הגורפת בכל הנוגע לאנשי מקצוע הדרך הנכונה היא ללכת פיסית עם כל בעל מקצוע ולעבור איתו על הפעולות הנדרשות לביצוע ויחד איתו לתזמן את הפעולות ואת זמני העבודה. רק בדרך זו תוכלו לקבל הערכת זמן לעיצוב פנים עד להשלמתו.

עיצוב פנים צריך להיות עיצוב פנים ותו לא!

איך אומרים? " תפסת מרובה לא תפסת" כך גם לגבי עיצוב פנים, תנו למעצב להתמקד בתחום שלו, אם ישנם אי אילו שינויים שיש לבצע במהלך השיפוץ תשאירו אותם לבעלי המקצוע, קבלו מהמעצבת את הדרישה לשינויים ובדקו אם הם ניתנים ליישום, אחרת תמצאו את עצמכם עם עיצוב פנים מדהים אך לא בר ביצוע. לרוב עיצוב פנים הינו מהלך שכולל מיקום וארגון מחדש של חללי הבית, לא אחת קורה כי אתן בונים או רוצים לבנות חדר נוסף או מקלחת חדשה קחו בחשבון כי רק בעל מקצוע רלוונטי יכול להעריך באמת את היקף העבודה מבחינת זמני ביצוע ומבחינת העלויות האמיתיות. אומנם עיצוב פנים מתבצע על ידי מעצב שיש לו ידע ויכולת חישוב אך לא תמיד יש הערכה נכונה לגבי ההוצאות העתידיות שלכם וזו הסיבה העיקרית לכישלון.