קטגוריה: עיצוב גינות

בחירת אלמנטים מיוחדים שמהווים גורם מרכזי בעיצוב גינות

עיצוב גינות בכלל ועיצוב גינות עם אלמנטים מובילים תמיד יעשו את ההבדל בין גינה יפה לגינה מעוצבת. בחירה של אלמנטים מיוחדים כמו ריהוט או גופי תאורה הוא זה שיעשה את ההבדל ויותיר את הרושם על המבקרים שלכם. עיצוב גינות תמיד מתחיל בתכנון הסביבה והגדרת האזורים לכל ייעוד. הייעוד של כל אזור לרוב מכתיב את מה שיהיה בו לדוגמה היכן ריהוט הישיבה ימוקם בגינה, מיקום המנגל וכדומה.

adv1

איך משתמשים בספריי צבע

ספריי צבע

בא לכם לחדש איזה רהיט ישן שיש לכם בבית במקום לזרוק אותו? ישנה דרך קלה ומהירה להעניק לאובייקטים וחפצים ישנים שיש לנו בבית שימוש נוסף ובאותה העת, גם לשמור על איכות הסביבה. ספריי צבע הוא אחד המוצרים היעילים ביותר שמומלץ להחזיק בבית. ישנם המון סוגים שונים של ספריי צבע המתאימים לצביעה מחודשת של פריטים.

לצורך העניין, אם אתם מעוניינים לצבוע את הידיות בבית שהתחילו לאבד את צבעם, תוכלו לרכוש ספריי צבע מיוחד המתאים לצבע של הידית וכמובן בהתאם לחומר ממנו היא עשויה ולצבוע אותה מחדש. באופן הזה חסכתם ברכישת ידיות חדשות ובהזמנת איש מקצוע שיצבע אותן עבורכם. זוהי רק דוגמה קטנה לאלפי המוצרים השונים שאפשר לצבוע באמצעות ספריי הצבע המתאים. פעמים רבות אנשים צובעים אובייקטים או רהיטים שונים באמצעות מברשת ופח צבע. זו אמנם השיטה הכי מוכרת אך ללא ספק, השיטה הכי פחות יעילה. עם מברשת צבע העבודה היא מעייפת, ארוכה ובעיקר מלכלכת. צביעה באמצעות ספריי צבע היא ההפך הגמור ואפרט בהמשך.

צביעה עם ספריי צבע

השאלה הראשונה שנשאל את עצמנו היא ממה עשוי האובייקט שאותו נרצה לצבוע. לאחר מכן נרכוש ספריי צבע איכותי לצביעת פלסטיק, מתכת, קרמיקה או כל חומר אחר עליו נרצה ליישם צבע חדש. לאחר הרכישה נתכונן לצביעה ונעקוב אחר השלבים הבאים:

  • ניקיון: לפני שמתחילים לצבוע רהיט מחדש, עלינו לוודא שכל שאריות הצבע הקודם ירדו. אם עדין יש צבע ישן על הרהיט, ניתן לשייף או לקלף אותו בהתאם לחומר. לאחר השיוף עלינו לוודא כי הרהיט או האובייקט אכן נקי לחלוטין.
  • סימון: לא כולם זקוקים לסרטי סימון מיוחדים. אם אתם מתכננים לצורך העניין לצבוע כיסא בצבע אחד, אין צורך בסרטי הדבקה מיוחדים. אם אתם מעוניינים לצבוע רק חלק מהכיסא בצבע מסוים, עם סרטי הדבקה סמנו את החלקים המיועדים לצביעה.
  • צביעה: פתחו את ספריי הצבע והחזיקו אותו בזווית של 45 מעלות ובמרחק של לפחות 25 ס"מ מן האובייקט. התחילו לרסס כאשר היד שלכם זזה ימינה ושמאלה בתנועה המחקה את פרי הבננה(חצי ירח). צביעה באופן הזה מבטיחה כיסוי מלא של כל המשטח.
  • ייבוש ובקרה: לאחר שסיימתם לצבוע, המתינו שהצבע יתייבש לחלוטין. כאשר הצבע יבש, בצעו בקרה על הצביעה ואם פספסתם חלקים, חזרו על אותו התהליך שנית. אם אם לא פספסתם כלום, סיימתם את תהליך הצביעה וכעת, רק אם תרצו, תוכלו לרסס על האובייקט ספריי לכה לשכבת גימור יפה וחזקה יותר.

רכישת ספריי צבע

ספריי צבע ניתן לרכוש בכל מיני חנויות ורשתות שונות. אם אין לכם ידע מקדים ואינכם יודעים איזה ספריי צבע יהיה המתאים ביותר לצביעת האובייקט שלכם, כל מה שתצטרכו לעשות הוא להתייעץ עם בעל מקצוע מורשה ומוסמך. איש המקצוע יכוון אתכם לבחירת הצבע הנכון והמתאים ביותר. צאו לדרך!