קטגוריה: אדריכלות

אישורים לבניה קלה

אם בעבר כל עבודת בניה, לרבות עבודת בניה קלה שנעשתה מבלי לפגוע בחזית המבנה או לשנות משהו במבנה המקורי – היתה מצריכה פתיחה בהליכי קבלת היתר מסורבלים וארוכים, הרי שהיום הרשויות קיבלו החלטה להקל על האזרחים, ולאפשר להם לבצע "בניה מצומצמת" בדרך הרבה יותר פשוטה וגם הרבה יותר קלה אז אלו עבודות נכללות תחת הכותרת "בניה מצומצמת" ומה בכל זאת התהליך עכשיו? את כל התשובות תמצאו כאן.

adv1

הזכוכית האקרילית היא זכוכית החלומות שלי

לוחות פרספקס שקופים

כאשר למדתי והכרתי לראשונה את הזכוכית האקרילית, אפשר היה לומר שהייתי אחוזת פליאה ותדהמה. היה זה במסגרת לימודי לתואר באדריכלות פנים. נתבקשנו לבחור אובייקט, מוצר או כל דבר אחר שנרצה. המגבלה היחידה שהייתה היא שקיבלנו להכין את האובייקט מחומר נתון. בלי יוצא מן הכלל כל הסטודנטים נתבקשו לעצב את המוצר מזכוכית אקרילית.

לא היה לי מושג קלוש מהי זכוכית אקרילית, הנחתי שזהו סוג של זכוכית וחשבתי שיש כאן קץ', סוג של משימה בלתי אפשרית שבאה לבדוק עד כמה אנחנו יצירתיים. ברגע שהתחלתי לחקור את החומר, הבנתי שבעצם קיבלנו מתנה. קודם כל למדתי לקרוא לזכוכית בשמה השכיח יותר, פרספקס. נוכחתי לדעת שחומר הפרספקס הוא בעל איכויות ויתרונות כה רבים עד שבאמת ניתן להכין ממנו כמעט כל דבר. חשבתי הרבה מאוד על האובייקט שאעצב וניסיתי להבין מה אני אוהבת ואיך הפרספקס ישרת את האובייקט שלי נאמנה. לבסוף בחרתי לעצב שולחן קפה שמתאים לפנים ולחוץ באותה המידה, שולחן שיהיה לי כיף ונעים לשבת על ידו ולשתות את הקפה שלי. מדוע אם כך בחרתי לעצב דווקא שולחן קפה מהזכוכית האקרילית? ואיך הפרספקס תרם ליצירת האובייקט שלי.

הזכוכית שתשגע אתכם

אז בעצם הרעיון שלי לעצב שולחן קפה שיתאים כריהוט פנים כמו גם כריהוט חוץ הגיע לאחר שהבנתי מה באמת ניתן לייצר מחומר הפרספקס. ראשית, חומר הפרספקס מאוד גמיש. ניתן באמת לעשות ממנו צורות שונות ומשונות בקלות יתרה בניגוד לחומרים אחרים על אחת כמה וכמה מזכוכית רגילה. מחיר הפרספקס אינו גבוה במיוחד ולוחות החומר יכולים להגיע במגוון עשיר של צבעים ועוביים. הרעיון לריהוט פנים וחוץ הגיע כאשר הבנתי שהפרספקס עומד בכל מזג אוויר ושומר על איכותו וצורתו. בנוסף, הבנתי שאינו שוקל הרבה ולכן אוכל להשתמש בשולחן בקיץ ובחורף באותה מידה כי אוכל לנייד את השולחן בקלות. עד עכשיו זה נשמע לי כמו חלום, לעצב אובייקט שיכול להחזיק כל כך הרבה שנים ולשמור על ייעודו המקורי. דבר נוסף שחיזק את הבחירה שלי לייצר שולחן הוא שהפרספקס אינו נשבר בקלות וחזק מזכוכית רגילה פי 17. הוא אינו נסדק ואינו מחליד כי עמיד בפני כל כך הרבה חומרים ונשאר יציב ואיתן לאורך כל הדרך.

גם לכם יש רעיון ליצירת אובייקט חדש?

כיום, כאשר יש באמתחתי ניסיון רב בתחום עיצוב הפנים, אני יכולה לומר לכם שרוב הפרויקטים בהם השתתפתי, חומר הפרספקס תפס מקום נכבד ולעתים רבות מקום מרכזי. השתמשנו בו לחיפוי קירות, יצירת גגונים, עיצוב רהיטים שונים, מוצרי אכסון שונים ובעצם מה לא? כאשר לחומר מסוים איכויות רבות כל כך, השמים הם הגבול. למען האמת, לעתים אפילו השמים אינם הגבול והמציאות באמת יכולה לעלות על כל דמיון כאשר מדובר בזכוכית אקרילית. אם אתם מעצבים את הבית או את המשרד מחדש וברצונכם להגשים חלום ישן ולייצר משהו חדש, תתייעצו עם מעצב הפנים שלכם או האדריכל וצאו לדרך.