בחירת מעצב או מעצבת לעיצוב פנים
קטגוריה: אדריכלות

בחירת מעצב או מעצבת לעיצוב פנים

אתם עומדים לפני שיפוץ בבית והבנתם כבר כי ללא תכנון ועיצוב פנים השיפוץ עלול לרדת לטמיון, אז השלב הבא הוא בעצם לבחור מעצב או מעצבת לצורך תכנון ועיצוב פנים לבית. כאן מתחילות ההתלבטויות הרבות, חלקן נובעות מסגנון העיצוב של אותו מעצב או מעצבת, אך בעיקר ההתלבטות היא לגבי המקצועיות. המקצועית היא הדבר היחידי שניתן להטיל בו ספק. עיצוב יכול להיות לטעמנו או לא הסגנון והסטייל לרוב יהיו בהתאמה ליכולת העיצוב של בעל המקצוע אולם בכל הנוגע למקצועיות הטכנית מומלץ לרוב להסתמך על בעלי מקצוע ולא על המעצבת.

adv1

מה עדיף פוליגל או סנטף?

 ממש לא משנה לאיזו עונה אנחנו מתקרבים, בין אם זו עונת הקיץ או עונת החורף, קירוי אנחנו ללא ספק צריכים. יש מגוון פתרונות קירוי לפרגולות וגגות כאשר הפתרון הזמין והיעיל ביותר הוא קירוי על ידי לוחות סנטף או לוחות פוליגל. שני סוגי לוחות אלו נחשבים לנפוצים ביותר בעולם הקירויים לפרגולות וגגות. כאשר אתם עומדים בפני קירוי החניה או הפרגולה שלכם ההתלבטות היא די קשה ויש חשיבות לבחירת החומר המתאים ביותר עבורכם.

ההבדלים בין סנטף לבין פוליגל

שני לוחות הקירוי הנפוצים ביותר הם כאמור סנטף ופוליגל. למרות ששניהם מיוצרים מאותו חומר גלם - פוליקרבונט יש הבדל משמעותי באופן הייצור שלהם, לפניכם ההבדלים בין 2 סוגי לוחות הקירוי:

פוליגל

מוצר הדגל של חברת פלזית פוליגל, שהיא בעלת הפטנט הרשום על לוחות אלו. פוליגל הינו בעל תפקיד מרכזי בחיי היום יום שלנו, החל מייצור קלסרים ועד לקירוי מבנים עצומי מימדים. המקור של המצאת הפוליגל החל כאשר חיפשו פתרון נוח וקל לאחסון ותיוק מסמכים, ואכן לוח פוליגל המקופל לצורת קלסר היה אחד מפתרונות התיוק הנפוצים בעולם. כיום ניתן לראות בכל מקום שימושים מגוונים לפוליגל החל מתיקיות בית ספר ועד לקירוי חממות, בריכות שחיה ועוד.

סנטף

אי אפשר לספר על סנטף מבלי לציין כי פלרם היצרנית היא חברה בינלאומית לייצור ושיווק לוחות קירוי תרמו פלסטיים, לוחות קירוי אדריכלי ובכלל זה לוחות סנטף המוגנים בפטנט.היתרון הבולט של לוחות סנטף הוא היכולת לשלבו במגוון גדול של שימושים עם אפשרויות התקנה רבות. ללוחות סנטף יש צורה גלית וסינון קרני UV של השמש. יתרון בולט נוסף של לוחות אלו הוא יכולת העמידות לשנים רבות תוך שמירה על תכונות שונות כגון צבע וחוזק. יכולת בולטת של לוחות סנטף היא הגמישות הגבוהה שמאפשרת התקנה במגוון אפשרויות כגון קשתות וזוויות מיוחדות. ניתן לראות לוחות סנטף בשימוש של קירוי פרגולות, גגות  וחניונים.

איזה לוח קירוי מתאים לנו?

כפי שציינו יש 2 לוחות עיקריים שאנו צריכים לבחור ביניהם לצורך הקירוי:

בבואנו לקרות גגון או פרגולה עלינו להחליט מה הוא החומר העדיף לנו מכיוון שגם הסנטף וגם הפוליגל הם חומרים מעולים לקירוי. עלינו לבחון ראשית את אופי העבודה וההתקנה של הגגון, סוג הגגון ואופי ההתקנה ישפיע על בחירת הלוח המתאים. על מנת לבחור נכון עלינו לקחת בחשבון את העיצוב והייעוד. בחירת העיצוב והיעוד של הגגון המקורה ישפיע על בחירת החומר לקירוי אם אנו מתכוונים לבנות חניה או פרגולה ונרצה לנתב את מי הגשמים למרזב סביר להניח כי נבחר בלוחות סנטף מכיוון שהעיצוב הגלי יאפשר זאת טוב יותר. לעומת זאת אם נרצה לקרות בריכת שחיה ששם חשוב לנו למנוע עיבוי ולשמור על הטמפרטורה הרי שלוחות פוליגל יהיו המתאימים ביותר לצורך זה. לאחר שבחרנו את הלוחות המתאימים לנו חשוב לוודא כי ההתקנה תתבצע בצורה איכותית ונכונה,ההמלצה הגורפת היא לשכור את שירותיהם של בעלי מקצוע מיומנים. באופן כללי ההתקנה של לוחות פוליגל ולוחות סנטף מתבצעת על ידי חיבור הלוחות אל שלד הקירוי בעזרת ברגים ייעודים הכוללים אטם, בעת חיבור והברגת הבורג האתם יוצא אטימה על קדח הבורג ומונע ממים לחדור פנימה.