עיצוב גינות עם בריכת דגים
קטגוריה: עיצוב גינות

עיצוב גינות עם בריכת דגים

אחד הדברים היפים ביותר והמרגיעים ביותר הוא בריכת דגים אצלכם בגינה. עיצוב גינות שכולל בחובו בריכת דגים, ואין הכוונה לגיגית אלא לבריכת דגים מושקעת, רחבה מוארת ויפה. יחד עם זאת יש לקחת בחשבון כי בריכת דגים כחלק מעיצוב גינות הוא אלמנט שדורש תחזוקה וטיפוח. אם העבודה בוצעה כהלכה סביר להניח כי גם התחזוקה תהיה קלה יחסית. בסופו של יום עיצוב גינות שכולל בריכת דגים ישאיר את המבקרים והאורחים פעורים פה ויהוו מקור לשלווה ורוגע.

adv1

פרגולות בחורף הן לא פרגולות בקיץ

כאשר אנו אומרים פרגולות לרוב אנו מתכנים לימי קיץ חמים שמוצלים על ידי פרגולות, אנו רואים את  עצמינו יושבים תחת אותם פרגולות ונהנים מהצל שלהן. הקירוי של פרגולות בקיץ אינו מחייב איטום או סגירה מלאה.

ניתן לקרות את הפרגולה על ידי סרגלי עץ או פלסטיק, ניתן אפילו להשאיר רשת הצללה אולם כאשר אנו רוצים קירוי שייתן לנו מענה גם בחורף לא די באותם סרגלי הצללה יש צורך בקירוי שימנע מהגשם לעבור, קירוי כזה ניתן ליישום על ידי לוחות קירוי כגון סנטף, פוליגל וכדומה. יש לכל סוג בנייה של פרגולות יתרונות וחסרונות אולם מבחינת טווח השימוש פרגולות אטומות למים הן אלו שניתן לעשות בהן את השימוש הרחב ביותר.

בחירת פרגולה מתאימה

פרגולות קיימות במגוון רחב של סגנונות ואפשרויות בנייה ואנחנו חייבים לבחון היטב על מנת שההחלטה שלנו לגבי סוג הפרגולה תהיה נכונה. על מנת לבחור פרגולה מתאימה חשוב לבחון היטב את השטח ולהצליב אותו עם הצרכים שלנו, כך נוכל לבחור אם נתקין פרגולות על עמודים או תלויות, גם סוג הקירוי של הפרגולות יושפע מהצורך והייעוד, בחורף אם נרצה ליהנות מהפרגולה ולמנוע מהגשם להפריע לנו נבחר קירוי אטום שהגשם לא יחדור בעדו ואם אנחנו דווקא בחורף נהנים מהפרגולה ולא מעניין אותנו מהגשם אז הקירוי יהיה חלקי ולמטרת הצללה בלבד. המיקום הסופי, כלומר המקום בו נבחר להקים פרגולות הוא יהיה כפוף לתנאי השטח ולאילוצים נוספים כמו כיווני אוויר ושמש. אם נדע להבין מה הצרכים שלנו הדבר יקל עלינו בבחירת הפרגולה שלנו מבחינות רבות, מבחינת המיקום שלה, אופי הבנייה וחומר החלם ממנה היא תיבנה. מומלץ להתייעץ עם מומחה בענייני פרגולות על מנת שתבחרו נכון גם מבחינת חומרי הגלפם וגם מבחינת סוג וסגנון פרגולות.

אילו סוגי פרגולות קיימים

פרגולות כולם ללא קשר לסוג הפרגולה או לאופן בו בנו אותה הן בנות אותה מטרה. המטרה היא ליצור צל בקיץ ובחלק מהסוגים למנוע מהגם לחדור. יש 3 סוגים של חומרי גלם עיקריים לבניית פרגולה והם העץ, אלומיניום והברזל. מבין כל חומרי הגלם בניית פרגולות עץ היא הנפוצה ביותר אולם כיום יותר ויותר מתקינים פרגולות אלומיניום מהעובדה שהן העמידות ביותר ובעלות אורך חיים ארוך מאוד. לגבי סוג בניית הפרגולות ניתן לחלק אותן ל 3 קבוצות עיקריות:

פרגולות על עמודים - הקירוי של הפרגולה כולו מונח על 4 עמודים תומכים, ניתן לבנות פרגולה גזו בכל מקום ללא תלות במבנה שבסביבה, חומר גלם מומלץ הוא אלומיניום או ברזל בשל החוזר שלהם.

פרגולות צמודות קיר ועמודים - אחת השיטות הנפוצות ביותר, הקיר של המבנה משמש כתומך ומאפשר הצמדה ושילוב פרגולות לעיצוב הכללי של הבית. חומרי הגלם המומלצים מגוונים וניתן לבנות מעץ, ברזל ואלומיניום.

פרגולות תלויות - שיטה נפוצה ביותר בשנים האחרונות, היתרון של תליית פרגולה באוויר היא החיסכון הגדול בשטח הרצפה המקורה, ללא רגליים מתפנה מקום רב. חומר גלם נפוץ הוא אלומיניום אולם ניתן לבנות פרגולות תלויות גם מברזך ועץ כאשר השטח המקורה קטן יחסית.