עיצוב גינות עם בריכת דגים
קטגוריה: עיצוב גינות

עיצוב גינות עם בריכת דגים

אחד הדברים היפים ביותר והמרגיעים ביותר הוא בריכת דגים אצלכם בגינה. עיצוב גינות שכולל בחובו בריכת דגים, ואין הכוונה לגיגית אלא לבריכת דגים מושקעת, רחבה מוארת ויפה. יחד עם זאת יש לקחת בחשבון כי בריכת דגים כחלק מעיצוב גינות הוא אלמנט שדורש תחזוקה וטיפוח. אם העבודה בוצעה כהלכה סביר להניח כי גם התחזוקה תהיה קלה יחסית. בסופו של יום עיצוב גינות שכולל בריכת דגים ישאיר את המבקרים והאורחים פעורים פה ויהוו מקור לשלווה ורוגע.

adv1

כל מה שרציתם לדעת על מפוח עלים ועוד קצת

בשביל לשמור על גינה מטופחת צריך מיומנות. המיומנות יכולה לבוא לידי ביטוי בכך שתשכרו את שירותיו של גנן או שתעשו זאת בעצמכם. אם בחרתם באפשרות הראשונה  אז אין לכם כל כך מה לדאוג, הגנן מגיע אליכם עם ערכת הכלים שלו ופשוט מבצע את פעולות הגינון שישמרו ויטפחו את הגינה שלכם אולם אם בחרתם לטפח את הגינה בעצמכם ללא ספק אתם תצטרכו כלי עבודה ייעודיים ואחד מהם הוא מפוח עלים. יש כמה סוגים של מפוחי עלים הנמצאים בשימוש של גננים ובעלי גינות פרטיות, אלו הם מפוחי עלים ממונעים, מפוח עלים חשמלי ומפוח עלים נטען. עד לא מזמן רוב הגננים השתמשו במפוחי עלים ממונעים מכוח הנסיבות ומעצם העובדה שלא תמיד יש מקור חשמל נגיש אולם כאשר נכנסו לשוק מפוחי עלים נטענים כלומר מפוח עלים שההפעלה שלו היא בדומה למברגה נטענת החלו גם הגננים המקצועים וגם בעלי גינות פרטיים ליהנות מחופש פעולה בלתי מוגבל, למעשה ההשתחררות מהכבלים אפשרה לכולם ליהנות מיכולת טיפוח וטיפול בגינה ממש כמו הגננים המקצועיים. מה הוא אותו מפוח עלים, על איזה עיקרון הוא עובד? על כך ועוד בהמשך.

מפוח עלים, כלי גינון שאי אפשר בלעדיו

כפי שציינו רבים משתמשים כיום במפוח עלים על מנת להעיף או לשאוב את העלים שנשרו מהעצים, או לאסוף שאריות גזם או כיסוח של מדשאות. מפוח עלים עובד על עיקרון פשוט, על יד העפת זרם אוויר חזק מאוד או על ידי שאיבת אוויר בעוצמה חזקה. כאשר מסיימים לגזום עצים או לכסח את הדשא לא תמיד מצליחים לאסוף את כל השאריות או דוגמה נוספת בתקופת הסתיו יש שלכת של עלים ופעולת הגירוף והאיסוף דיי מתישה ולא אחת אנחנו לא מצליחים להגיע לכל פינה, כאן נכנס לתפקידו מפוח עלים / שואב עלים. בערת סילון אוויר חזק המפעיל מעיף את העלים ודוחף אותם לנקודת איסוף, שם (במידה והמפוח תומך בפעולת שאיבה) ניתן להפוך את פעולת המפוח ולהפוך אותו לשואב בעל עוצמה אדירה. כך בעצם אנו שואבים את העלים, בתוך חלל המפוח יש גורס טוחן את העלים והגזם שנשאך ומלקט אותן לתוך שק איסוף. למעשה ניתן לדחוס כמות גדולה מאוד של עלים לתוך שק יחסית קטן דבר שמקל מאוד על פעולת הגינון ופינוי הגזם. הפעלת מפוח עלים היא פשוטה למדי, המפעיל מחזיק את המפוח בידו או תולה אותו על הכתפיים בדומה לילקוט. המפוח עצמו אינו בא במגע ישיר עם הקרקע אל על ידי "ריחוף" מעליה, לכן כל מה שאינו קל משקל דייו  כגון עלים או ענפים קטנים נשאר על הקרע ומכח אופי פעולה זו הבלאי של המפוחים קטן מאוד. כיום אנו יכולים להכליל בין כלי הגינון הבסיסיים גם מפוח עלים.

איך תדעו איזה מפוח עלים מתאים לכם?

כאמור יש כמה סוגים של מפוחי עלים, חלקם גם בעלי יכולת שאיבה, חלקם מופעלים על ידי חשמל, סוללה או דלק. השאלה הנשאלת היא איזה מבין כל הדגמים הוא באמת מפוח עלים שישרת אותנו נאמנה? ראשית כל יש צורך להגדיר את הייעוד אליו אנו מייעדים את המפוח, צריך לבחון את הגינה שבה אנו עומדים לטפל, אם יש לנו הרבה עצים או שיחים שמשירים עלים סביר להניח שנרצה מפוח עלים שגם שואב, ואם יש לנו יותר שבילים עם עלי שלכת הרי שמפוח רגיל יעשה את העבודה. כך גם עניין הנוחות, כדאי לזכור כי מפוח עלים המופעל על סוללה נטענת הוא אידיאלי ביותר ונוח מאוד לעבודה כי אין כבלים או חוטים שמגבילים אותנו, ולרוב הוא יהיה עדיף לנו על פני כל דגם אחר.