מקרן מצוייר
קטגוריה: עיצוב פנים

לתלות את המקרן ולישון בשקט

תמיד חלמתם על מערכת קולנוע ביתית והנה סוף סוף רכשתם לעצמכם אחת והגשמתם את החלום. חוויית הצפייה שלכם השתנתה לעד וחלק ממה שתרם לכך הוא המקרן הגדול שרכשתם על מנת לקבל את החוויה הקרובה ביותר לזו של הקולנוע. מקרן הוא מכשיר צפייה גדול בהרבה יותר מהמסך טלוויזיה הכי גדול שקיים. המכשיר מקרין את הסרט או כל דבר אחר שאתם צופים על גבי הקיר הגדול ובשילוב עם מערכת הסאונד, חוויית הצפייה שלכם היא ברמה אחת מעל כולם.

adv1

עיצוב גינות ותכנונם

גינה יפה לא מסתכמת רק בפרחים ועצי נוי. עיצוב גינות כולל גם את הריהוט שאנו משייכים אליו. הריהוט יכול לכלול שולחן וכיסאות, פרגולה, עמודי תאורה ואף אדניות ועציצים. עיצוב גינות מרוהטות יוצר סביבה טובה יותר למשתמשים, נוחות והנאה מושלמת. מעבר לבחירת הריהוט המתאים התכנון עצמו צריך להיעשות על ידי בעל מקצוע. עיצוב גינות לקוי ילווה אתכם זמן רב יגרום לעוגמת נפש.

 עיצוב גינות מתחיל בהגדרת אזורים

עיצוב גינות כאמור אינו רק ההחלטה על הצמח או העץ הנכון ובחירת מיקומו, עיצוב גינות כולל ראשית כל את ההדגרה המדויקת מה יכלול כל אזור ומה יהיה מיקומו. לרוב ההחלטה על מיקום כל פרט והנחת כל שביל תהיה בהתאם לאופי השימוש והצורך של בעלי הגינה. לצורך הדוגמה אם אנו נבחר בעיצוב גינות שכולל מדשאה או עצי נוי סביר להניח כי נזדקק לכלי עבודה בגינה כגון מכסחת דשא או מגזמה חשמלית ועוד כלים כאלו ואחרים, על כן סביר שנצטרך מקום אחסון, מחסן שישמור על הכלים מפני הגשם בחורף. אל המחסן נצטרך שביל גישה, אולי גם נרצה כיור קטן לשטיפת ידיים וכן הלאה והלאה. עיצוב גינות נכון למעשה מתרגם את כל הצרכים לביצוע בפועל. כל צורך או רצון נבחנים ומוגדרים עבורו מקום ייעודי, המחסן, המנגל, האירוח והמשחק.

עיצוב גינות יותר מרק הגדרות

כמובן שבהגדרת האזור הנכון לכל צורך אנחנו למעשה כבר כ 40 אחוז לקראת סיום אבל כעת ישנה חשיבות רבה לתכנן נכון את שלבי העבודה. עיצוב גינות עונה על השאלות מה בא קודם? קודם יציקות בטון עבור הגדרות והשערים, אולי קודם להניח את שבילי ההליכה והדשא?, תאורה לפני השקיה או להיפך?, שאלות אלו ורבות אחרות נענות על ידי המתכנן של הגינה. ככל שהתכנון יהיה מפורט ומחושב יותר כן בסופו של יום תיהנו יותר מהגינה שלכם, בכל מקום יהיה אור בדיוק במידת הצורך, ההשקיה תגיע לכל חלק בגינה ולא יהיו לכם אזורים מיובשים.

לסיכום אנו מבינים כי הצורך בתכנון נכון של עיצוב גינות מחייב בעל מקצוע מיומן. יש לתת דגש וחשיבות לכל פרט ופרט בגינה שלנו. רק עם תכנון נכון נהנה מהגינה בצורה מושלמת.