סולר לחימום, פתרון מושלם וחסכוני במיוחד

עונת החורף בארצנו אינה באמת חורפית כמו בשאר ארצות אירופה אך ללא ספק כאשר קר כולם מחפשים פתרונות להתחמם. יש אפשרויות רבות להתחמם בחורף חלקן חסכוניות, אחרות יקרות יותר. לרוב החימום יתבצע על ידי מזגנים, מפזרי חום, רדיאטורים או קמין המופעל על ידי סולר לחימום. לרוב כאשר אנחנו מחפשים את שיטת החימום האידיאלית אנחנו בודקים כמה דברים, את היעילות, העלות והנראות, אלו 3 הגורמים הבסיסיים המנחים בעת בחירת שיטת החימום שמתאימה לנו ואם נבחן את 3 השיטות הנ"ל הרי שנגלה כי סולר לחימום ביתי הוא בעל העלות הנמוכה ביותר.

שיטות חימום

כאמור יש כמה שיטות לחימום הבית כאשר לרוב 4 השיטות הנפוצות הן חימום על ידי מזגן, מפזרי חום, רדיאטור או קמין המופעל על ידי סולר לחימום ביתי לכל אחת מהשיטות יש יתרונות וחסרונות שמשפיעים על הבחירה:

חימום ביתי על ידי מזגן - ללא ספק היתרון הוא המהירות בה מופק החום והפיזור שלו בחלל הבית אך רבים טוענים שהאוויר מתייבש וגורם לכאבי ראש ואי נעימות כללית ועל כן נמנעים מלחמם עם מזגן

חימום ביתי על ידי מפזר חום / מקרן חום - פתרון מהיר ונקודתי, מפזר חום מחמם רק את מי שעומד מולו, היעילות מוגבלת, החסרום הוא העלות הגבוהה להפעלת מפזר חום שהיא גבוהה יותר מהפעלת המזגן.

חימום ביתי על ידי רדיאטור - פתרון אידיאלי, איטי ומתאים לחימום חדר אחד, גם הרדיאטור צורך חשמל גבוה אך פחות ממפזר חום.

חימום ביתי על ידי קמין - מבין כל פתרונות החימום שימוש בקמין הוא האידיאלי ביותר, מבחינת העלויות בין אם זה קמין המופעל על ידי סולר לחימום או עצים להסקה העלות היא נמוכה יותר מצריכת החשמל, בנוסף הסולר אידיאלי למי שחימום על ידי מזגן מפריע לו. יש יתרונות רבים לשימוש עם קמין המופעל על ידי סולר לחימום ביתי בהשוואה לקמין עץ והבולט שבהם שהפעלת קמין עץ מחייבת התעסקות תמידית עם הלכלוך והאפר שהוא יוצר.

אספקת סולר לחימום ביתי

אם כבר החלטתם שאתם עומדים לחמם את הבית עם קמין המופעל על ידי סולר לחימום כדאי שתדעו מה הם המרכיבים אותם תצטרכו על מנת ליהנות מחימום מושלם:

צובר - מיכל בו מאוחסן סולר להסקה ממנו יוצא צינור עד לקמין.

צינור - צינור נחושת המקשר בין הצובר אל הקמין, הצינור מוטמע באדמה ומושחל בתוך צינור PVC.

קמין - מתקן המשמש לחימום, יש סוגים שונים של קמינים הנבדלים ביניהם בסוג החומר המשמש לחימום.

ארובה - הארובה משמשת לפליטת הגזים והעשן הנפלטים, הארובה מחוברת אל הקמין ועולה כלפי מעלה, במידה ויש מספר קומות בבית הארובה תחמם את הקומות בהם היא עוברת דרכם.

סולר לחימום - הדלק איתו מחממים, יש להבדיל בין סולר לחימום ביתי לבין סולר לתחבורה מכיוון שאלו 2 חומרים שונים

 

מעבר למה שנדרש על מנת להתקין קמין לחימום בבית חשוב לבחור ספק סולר איכותי ואמין, האיכות תבוא לידי ביטוי באיכות הסולר המסופק, זמני אספקה ומחירים. ככל שתקפידו לעבוד עם ספק איכותי כך תבטיחו לעצמכם איכות בחימום ועבודה תקינה של הקמין שלכם.

לסיכום חימום על ידי סולר לחימום ביתי

מבין כל האפשרויות לחימום החימום על ידי סולר הינו האידיאלי ביותר מסיבות רבות הן מבחינת העלויות והן מבחינת איכות

החימום. חשוב לוודא כי אתם מבצעים תחזוקה שוטפת לקמין על מנת לשמר אותו בחודשי הקיץ בהם אין שימוש.

 


המלצות - לא לפספס

מאגר פרויקטים חדשים ויד שנייה ברחבי הארץ באתר כאן בונים ישראל >>