3 המרכיבים לבניית בית מוצלח

בניית בית אינו דבר שיש להקל בו ראש, במיוחד שפרויקט בניית בית הינו מורכב מכל כך הרבה גורמים ואלמנטים שחייבים לעבוד בצורה מסונכרנת יחדיו. בתהליך הבניה מעורבים הרבה בעלי מקצוע החל מהאחראי שעובד מול האדריכל הוא מפקח בנייה שהוא נציג של חברת ניהול ופיקוח בניה ועד לפועל הזוטר שאחראי על מריחת רובע בין האריחים. יש חשיבות רבה לביצוע העבודה בצורה איכותית תוך כדי שימוש בחומרי גלם איכותיים מכיוון שאחרת המבנה יהיה עם ליקויי בניה שימנעו מכם ליהנות ממנו כמו שצריך. בין בעלי המקצוע החשובים להצלחת הפרויקט נמנה קבלן שלד, הוא המרכיב הראשון שאחראי על בנייה איכותית של שלד המבנה. מגוון התפקידים שלך קבלן שלד כוללים את האחריות על שימוש בחומרי גלם איכותיים וביצוע בדיקות הנדסאיות לשלד, כך כאשר כל אחד ואחד מהמרכיבים הללו חוברים יחד שלד המבנה יהיה איכותי, יציב וטוב יותר. ריכזנו לפניכם את 3 המרכיבים לבניית בית מוצלחת.

תפקידים, חומרים ובדיקות, זה סוד ההצלחה

כאמור בניית בית חדש מחייבת מקצועיות וידע על מנת שהפרויקט יצליח. ישנם 3 מרכיבים שיבטיחו לכם את הצלחת הפרויקט, למעשה יש הרבה יותר אך אלו העיקריים שבהם:

קבלן שלד ותפקידיו

כמו שיש בתזמורת מנצח על המנגנים כך גם בבניית בניין יש קבלן שלד שאחראי על הקבלנים ויתר הפועלים. מבין תחומי האחריות של הקבלן נכללים הבדיקות של תאימות התוכניות האדריכליות לעבודה בשטח תוך שמירה על מיקומים של היסודות בהתאמה לות בפועל. ביצוע עבודות פיתוח בשטח הכוללות עבודות טרקטור, מחפרון וקידוח יסודות. ביצוע כלל ההכנות הכוללות הכנת השטח, חפירה, קידוח, יציקה והכנת כל הבסיס לבניית השלד. בנוסף קבלן שלד אחראי על יציקת העמודים, הקורות וקירות הממ"ד. קבלן שלד גם אחראי על קבלני המשנה ועל ביצוע איכותי ונכון של העבודות שלכם כגון תשתיות חשמל, מים וביוב.

בחירת חומרי הבניין

בניית שלד איכותי תלויה בגורמים רבים בנוסף על בעלי המקצוע כגון חומרי הגלם בהם משתמשים לבניה. מכיוון שהשלד הוא הבסיס למבנה חשוב שהחומרים ממנו הוא בנוי יהיו באיכות מירבית על מנת שהפרויקט יצליח. לעיתים לקוחות מעדיפים להביא את החומר בעצמם על מנת לחסוך, לרוב אין כאן חיסכון מכיוון שבעלי מקצוע כמו קבלן שלד מכירים ועובדים בשוטף עם ספקי חומרים שבסיכום הכללי רק חוסכים לכם בהוצאות.

בדיקות הנדסיות

יתרון נוסף להעסיק קבלן שלד מקצועי הוא הביטחון שכל שלב וכל מהלך עובר ביקורת ובדיקה הנדסית. מגוון הבדיקות כגון סוג הבטון, רמת איכותו בעת היציקה ולאחר ייבושו מבטיחים לכם איכות בניה גבוה ועם מינימום ליקויים. יש חשיבות רבה לביצוע בדיקות תוך כדי העבודה על מנת למנוע מבעוד מועד בעיות.

עוד על קבלן שלד

כאשר אתם מחליטים לצאת לדרך ולבנות בית חדש השלב הראשון הוא שלב התוכניות אולם רגע לפני שאתם מניחים את אבן הפינה עליכם לשלב בעל מקצוע כגון מפקח בניה שבין תפקידיו הרבים נמנה גם ביצוע ההתאמה בין התוכניות של האדריכל לבין השטח, לא תמיד ניתן ליישם את התוכניות ויש צורך לבצע את ההתאמות בין השטח לבין התוכניות. לאחר שהגעתם לעמק השווה שבו יש לכם תוכניות אדריכליות שמתאימות לנתוני השטח מגיע השלב בו אתם צריכים לבחור קבלן שלד שיבצע את העבודה בפועל.


המלצות - לא לפספס

מאגר פרויקטים חדשים ויד שנייה ברחבי הארץ באתר כאן בונים ישראל >>