איכות חיים, הרבה מעבר למסעדה טובה

מה היא איכות חיים ואיך היא נמדדת?, לרוב אנו משייכים את איכות החיים להוי היומיומי שלנו שכולל בילויים, מסעדות, עבודה וכדומה, למעשה איכות חיים מתחילה הרבה לפני היא מתחילה בבית. למעשה היסודות של איכות חיים בבית נמדדות על ידי כך שבית מתאים לנו מבחינת הצרכים, שהבית בטיחותי לשימוש ובריאותי. כל עוד 3 היסודות מתקיימים אין ספק שיש לנו איכות חיים אולם בפועל לא אחת כאשר עורכים בדק בית מגלים מפגעים וליקויים שיש לתת עליהם את הדעת ולתקנם לאלתר, אין הכוונה בליקויים קלים כגון חלון או דלת בעייתיים אני מתכוון לליקויים שבדק בית לא מקל בהם ראש כגון ליקויים בחשמל או בצנרת המים, אלו ליקויים שחייבים לטפל בהם מבעוד מועד אחרת אתם עלולים למצוא את עצמכם בבית לא ראוי למגורים.

 

רטיבות ונזקי רטיבות בבית

אחד מהנזקים הבעייתיים ביותר בבית מגורים הם נזקי מים. בדק בית מאתר את הליקויים האלו או לפחות את הסממנים המקדימים לליקויים אלו ומציע פתרונות לטיפול, תיקון ומניעה. כאשר בוחן בדק בית מגלה בעיות מים כגון בעיות רטיבות, נזילות או בעיות איטום לרוב אלו בעיות שהחלו כבר מבעוד מועד, אין הכוונה לרז נוזל אלא לבעיות חמורות שגורמות לעגמת נפש עד אשר המצב הופך לגרוע ומונע ממגורים בבית. מבין נזקי הרטיבות הבולטים הם הצהבה של קירות, כתמי מים, פטרת, עובש, קילופי טיח וכדומה. נזקים אלו נגרמים מסיבות שונות ואילו בדק בית מוצא כי הסיבות העיקריות לנזקי רטיבות הם איטום לקוי בחדרים הרטובים כגון חדרי כביסה, חדרי אמבטיה, בעיות איטום במבנה עצמו כמו ליקויי איטום בגג, חיפויים וכדומה. ובעיות של צנרת ישנה או לא תקנים. לא אחת כאשר עורכים בדק בית מגלים לא אחת ליקויים אפילו במבנים חדשים מוצאים כי הקבלן רצה לחסוך בעלויות ולכן השתמש בצנרת לא תקנית או שחסך בחומרי הגלם.

 

החשיבות בביצוע בדק בית לבדיקת רטיבות

כאשר רוכשים בית בין אם הוא חדש או ישן ואפילו בתים לפני שיפוץ חשוב לבצע בדק בית ולתת דגש על בדיקת הרטיבות. היתרון שיש בבדק בית הוא ברור, גילוי מוקדם של ליקויים ימנע נזקים מתגברים בעתיד. יתרה מכן חשוב לציין כי נזקי רטיבות עלולים לגרום לנזק סביבתי גדול יותר מאשר הליקוי עצמו.

מבין הבעיות שמתגלות בבדק בית נגלה:

מים כלואים - נזילות ורטיבויות שנאגרו לנקודות ריכוז ללא יכולת אידוי או התייבשות, הבעיה תגרום לפטרת, ריקבונות בזיון המבנה, נזקי צבע וטיח.

עובש - תפרחות עובש שמופיעות בצבעים שוניים מחייבים טיפול מיידי  על מנת למנוע התפתחות של בעיות בצבע או בטיח.

פטריות - נוצרות מרטיבויות ממושכות שלא מטופלות, פטריות אלו מתפתחות לנזק שכולל ריח רע, נזקי רכוש כגון נזקים לריהוט, ארונות וטקסטיל.

בעיות ריצוף - בדק בית כולל גם את הבדיקה לריצוץ הבית, מעבר לבדיקת שיפועים במידע ולא בוצע איטום נכון או מריחת רובע כראוי מים עלולים לחלחל פנימה מתחת לאריחים וליצור ריקבונות, עובש ואף לאריחים לנוע ממקומם.


המלצות - לא לפספס

מאגר פרויקטים חדשים ויד שנייה ברחבי הארץ באתר כאן בונים ישראל >>