פרגולות בקיץ ופרגולות בחורף
קטגוריה: פרגולות

פרגולות בקיץ ופרגולות בחורף

פרגולות משמשות אותנו על מנת שנוכל לפוש בגינה שלנו וליהנות מהצללה, לרוב עיקר האירוח והבילוי מתרחש מתחת לקירוי שלנו ועל כן ישנם מגוון גדול של סוגי פרגולות כאשר הם נבדלים ביניהם בחומרי הגלם מהם הם נבנו ובסוג הקירוי שלהם. פרגולות בקיץ עדיף שיהיו אווריריות יותר מאשר בחורף. בחורף עדיף שנוכל למנוע חדירת מי גשמים, כך נוכל לשבת תחת הפרגולה גם בחורף.

adv1

עיצוב גינות והכנתן לקראת הקיץ

הקיץ בפתח ואיתו יש להתכונן ולהכין את עיצוב גינות. אחד הדברים הוא לתת את הדעת בכל הנוגע לדשא שלנו ולצמחייה בכלל. במידה ויש לנו דשא חי ולא סינטטי הרי שיש עלינו לבצע מספר פעולות טרם בא הקיץ על מנת שהצמחייה תצא מתרדמת החורף שלה.

שימור עיצוב גינות מתחיל ראשית כל בסריקה סביבתית לכל הצמחים, העצים ולמדשאה. את תוצאות הסריקה למעשה בוחנים ומטפלים בהתאמה.

עיצוב גינות לקראת הקיץ

את אחד הדברים שיש להקפיד עליהם בתהליך עיצוב גינות הוא יצירת מצב שבו הצמחייה יוצאת מתרדמת החורף שלה ללא בעיות ונזקי קרה. על מנת לאפשר זאת יש צורך כאמור לבצע פעולות מניעה וטיפול. את הפעולה האינטנסיבית ביותר יש לבצע במדשאה שלנו. ראשית מאתרים עשבים שוטים ועוקרים אותם תוך השתדלות להוצאתם מהשורש. לאחר מיכן על מנת לשמר את קווי הגינה ובכלל עיצוב גינות נאות יש לשחזר את תחימת המדשאה, ניתן לעשות זאת על ידי שימוש באת חפירה חצי עגול או ישר חיתוך של שלוחות דשא והחזרה לתחום הגינה. הדבר הבא שיש לעשותו הוא תיחוח הדשא על ידי קלשון או קוצי המעדר, יצירת חורים בדשא אמנם נאים לא אסטטיים אך עד מהרה יתמלאו, המטרה של החירור הוא לאפשר לאוויר לחדור אל שכבת האדמה שמתחת לשורשי הדשא ובכך ליצור שכבה אחידה של שורשים מחודשים, יתרה מכך כאשר נפזר דשן הוא יחדור ויחלחל.

מקצה שיפורים לעיצוב גינות

בנוסף לטיפולים הרגילים כגון תיחוח האדמה ודישון יש צורך לבחון את הקרקע, לא אחת לאחר גשמים נוצרים שקעים באדמה שגורמים למדשאה לשקוע. על מנת לשמור על עיצוב גינות ומדשאה אחידה יש צורך לאתר את השקעים האלו ולמלא אותם בחול ים, מילוי החול יראה לכם קצת מוזר ולא אסטטי אולם עד מהרה הדשא יבצבץ ממעל ויחזור להיות אחיד ויפה. לאחר הטיפול במדשאה עיצוב גינות שמור בא לידי ביטוי גם בעצים הקיימים. על מנת לשמר ולהחזיר את עיצוב גינות שלנו עלינו לגזום את העצים ולשמור על אורך ענפים אחיד, העלים והענפים החדשים שיצמחו יראו מצוין לאחר הגיזום והעץ יראה מלא ובריא.